Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyire foglalk...

Egyetemisták! Mennyire foglalkoztok a jegyeitekkel? Van-e versengés?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy fontos-e számotokra, hogy milyen jegyeket kaptok (és ha igen, akkor miért?) vagy csak legyen meg a tárgy és kész, illetve ez téma-e a szakon, van-e versengés.


Csak azért kérdezem, mert elsőéves vagyok és úgy indultam neki, hogy úgyis más lesz, úgyis meg kell szokni és bele kell rázódni stb., emiatt én eleinte lazán vettem ezeket a dolgokat. Tanultam, de nem görcsöltem erre rá és nem azt vártam, hogy majd minden rögtön elsőre menni fog és csupa ötösöm lesz. Viszont most már egyre frusztráltabb vagyok a jegyeim miatt... Nem számít sokat, mert most még se koli, se ösztöndíj nem múlik rajta, viszont vannak olyan szaktársaim és ismerőseim, akik folyton erről beszélnek. Például a lakótársaim is folyton arról beszélnek, hogy most hajtsanak-e az ötösre vagy megelégedjenek a négyessel is, mert annyira talán az sem rossz, meg ilyenek. Eddig egy hármasom van, a többi pedig négyes és ötös, illetve egy vizsgám eredményét még nem tudom, viszont nem lesz túl jó, mert erre nem nagyon készültem (egy kötelező választott tárgy, amit utáltam és semmi közöm nincsen hozzá, a tanulmányaimhoz sem kapcsolódik, csak muszáj volt egyet felvenni, emiatt ezzel úgy voltam, hogy legyen meg és kész). Én ezzel összességében elégedett voltam, mert szerintem azért annyira nem rossz és mondom, nem is számítottam sokkal jobbra így elsőre, de mióta folyton azt hallgatom, hogy ez milyen gáz, főleg BTK-n stb., azóta elment a kedvem az egésztől.


2019. jan. 10. 00:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Istenem de imádom azokat, akik közlik hogy milyen orvos lesz abból a hallgatóból, aki kettesre vizsgázik valamiből. :DD Látszik ti sem voltatok még orvosi egyetem közelében sem.

Egyik vizsgánkon 50 tétel volt, ismerősöm megtanult belőle ötöt!!! Mit ad isten, kihúzta az egyiket. Ötös lett neki. Én mind az 50 tételt végigtanultam, épphogy megkaptam a hármast. Pedig mindegyik tételnek tudtam a lényegét, a többséget kívülről tudtam oda-vissza. De nem húztam túl jól, valószínűleg a vizsgáztató is rossz lábbal kelt fel stb. De az ismerősöm aki 90%ban ilyen szerencsésen húz elmondhatja, hogy ő 4-5ös orvosin, viszont a tananyag nagy részéről fogalma sincs. Persze ez nem mehet majd így sokáig, csak próbálok rávilágítani arra, hogy aki kettessel átmegy, az olyan orvos is lesz. :D

De fentebb is írtak erre jó példákat. Nálunk is az első 1-2 évben van bukdácsolás, aztán ahogy megy az idő mindenki átvált jobb átlagra.

Ezeknek az állításoknak annyi értelmük van, mintha megkérdeznéd mondjuk a nőgyógyászod, hogy hanyast kapott a biofizika szigorlatára. Attól még lehet kiemelkedő orvos.

2019. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

Gépészmérnöknek tanulok. A lényeg: legyen meg a tárgy, a jegy nem érdekel.

Minden tárgyam megvan eddig, és ezt a csoportunkban csak kb a 20%-a mondhatja el magáról maximum.

2019. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is BTK-ás vagyok. Hiába könnyebb a BTK, mint egy mérnöki, nálunk is szokott lenni minden félévben 1-2 olyan nehezebb tárgy, amin sokan buknak. Szóval ott a kettes is jó, de azért a tárgyak nagy részét szeretnénk négyes-ötös szintre teljesíteni, főleg azért, hogy elérjük a minimum 4,3-as korrigált kreditindexet, mert csak attól jár az ösztöndíj.
2019. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Egy darabig izgatott, jobban is mint a gimiben, mert kaptam érte jó kis ösztöndíjat. De az MA utolsó évében már sz**tam rá magasról, mert f**zom ki volt a magolásból. 2-3 legyen meg azt helló. Szerintem egy életre meggyűlöltem olvasni az egyetem miatt, pedig előtte nagy könyvmoly voltam :D
2019. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!