Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki PhD-s vagy ért hozzá,...

Aki PhD-s vagy ért hozzá, tudna erre válaszolni? Ez mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Ha most alapszakon vagyok, akkor ha majd jelentkezek PhD-ra (tegyük fel, hogy mesterszak után), akkor mennyire számít majd, hogy itt alapszakon milyen átlagom volt?

Idén vagyok végzős.


Ennyire visszamenőleg nézik, vagy ott már főleg a mesterszak számít?


Azt tudom, hogy a tdk, publikáció és hasonlók sem ártanak, de most az átlagra irányult a kérdésem. Tdk-t már csináltam.



2019. jan. 19. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Csak Msc után mehetsz Phd-ra, más választható opció nincs. És számít a bsc-s oklevél átlaga is
2019. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Doktori iskola függő. Van olyan hely, ahol úgy kell a tanároknak térden állva könyörögnie egy-egy tehetségesebb hallgatónak, hogy egyáltalán mesterszakra maradjon, nemhogy doktorira (nyilván elsősorban azokra a diplomákra gondolok, amikkel már alapszak után is jól fizető állást lehet találni), míg olyan doktori iskolák is vannak, ahol akár több körben szűrik a jelentkezőket a felvételizők magas száma miatt. Előbbi esetben nyilván nem szórakoznak ilyesmivel, örülnek, ha találnak valakit, aki előre láthatóan képes lesz elvégezni a PhD képzést, utóbbi esetben meg lehet hogy megnézik, bár nem hinném, hogy ha TDK-t csináltál, akkor komolyabban szórakoznának veled az átlagok miatt.
2019. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A végzős évemben a félévi jegyek is számítanak, vagy csak az év végi?

Ez még messze van, hiszen előbb egy mesterszakra kell felvegyenek, de előre gondolkodok.

2019. jan. 19. 19:24
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, csak magának a diplomának a jegye számít, ha számít. Amit a kurzusok jegyeiből, államvizsga, szakdoga jegyből tevődik össze majd
2019. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen plusz pont a nyelvtudás, TDK-OTDK eredmények, publikációk, diákszervezeti tagság... És ezeket már az alapszakon is tudod gyűjteni.
2019. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az is érdekel, hogy ha a jegyeim nem olyan jók (nem 5ös), de írtam tdk-dolgozatot, vannak nyelvvizsgáim, egyéb versenyeredmény, meg akár publikáció, akkor ezek "ellensúlyozzák" a rosszabb jegyeket?


Jelenleg alapszakon vagyok, de már most írtam tdk-t, van több nyelvvizsgám, versenyeredményem. Nem tudhatom előre, mesterszakon mi lesz vagy felvesznek-e de most ez egy elméleti kérdés.

2019. jan. 19. 22:59
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha ugyanúgy mesterszakon is lennének versenyeredményeim, vagy legalább tdk, meg több nyelvvizsgám meg publikáció, akkor ez sokat jelentene a phd-ra? Akkor is felvennének, ha esetleg a jegyeim nem olyanok? (Alapszakon vagy mesterszakon)
2019. jan. 19. 23:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez iskolától függ, meg hogy mennyien jelentkeznek. Vhol kb. mindenkit felvesznek, mert kell az ember. Nem tudom, hogy ahova te mennél mennyire népszerű. Egyébként alapszakon nekem sem voltak jó jegyeim, örültem mindig, ha a 2-es megvolt a nehezebb tárgyakból, viszont államvizsga 3-as lett, a szakdoga 5-ös, és összességében 4-es lett a diplomám.
2019. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ehhez a válaszhoz kapcsolódóan eszembe jutott valami, amit amúgy sem értek: doktori iskolánként nézik hányan jelentkeznek vagy tanszékenként? Csak mert amit én kinéztem, ott maga a doktori iskola több alprogramból áll. A doktori iskolába összességében sokan jelentkeznek, de az alprogramba, amit kinéztem, oda nem.
2019. jan. 19. 23:10
 10/19 A kérdező kommentje:
Meg amúgy ahova járok, a tanszékre, ott nem jellemző, hogy PhD-ra jelentkeznének.
2019. jan. 19. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!