Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki PhD-s vagy ért hozzá,...

Aki PhD-s vagy ért hozzá, tudna erre válaszolni? Ez mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Ha most alapszakon vagyok, akkor ha majd jelentkezek PhD-ra (tegyük fel, hogy mesterszak után), akkor mennyire számít majd, hogy itt alapszakon milyen átlagom volt?

Idén vagyok végzős.


Ennyire visszamenőleg nézik, vagy ott már főleg a mesterszak számít?


Azt tudom, hogy a tdk, publikáció és hasonlók sem ártanak, de most az átlagra irányult a kérdésem. Tdk-t már csináltam.



2019. jan. 19. 15:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Melyik doktori iskoláról van szó?


Konkrétan fekete-fehéren ott vannak a követelmények mindenhol.


Kettőbe jelentkeztem, végül a SOTE-t választottam. A PPKE ITK volt a másik... egyikben sem számított a BSc átlag.


Csak és kizárólag az MSc diploma. TDK, cikkek, poszterek.


Viszont kutatási tevékenység kellett... valakit ezért nem is vettek fel, mert nem volt semmi tevékenysége.

2019. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A tdk ugye tudományos tevékenység? Ha az annak számít, akkor ezzel már biztosítva lenne nekem. Attól még szeretnék publikálni mást is, de jelenleg ennyi sikerült.
2019. jan. 19. 23:37
 13/19 anonim ***** válasza:

Nincs biztosítva semmi. Attól függ kik jelentkeznek, hány ponttal.


Ahová én jelentkeztem az első 6-7 helyen max ponttal érkeztek OTDK 1. hely, szabadalmak, cikkek, rakás poszter, rektori ösztöndíj... stb


Másik helyen meg 15 helyből 11 jelentkező volt, úgy könyörögtek kb...

2019. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb választ! És ha mondjuk az adott tanszéken én jelentkeznék egyedül PhD-ra, az változtatna a megítélésemen vagy nem? Kevésbé lennének szigorúbbak (vagy esetleg még jobban de az biztos nem jellemző)?


Vagy, mivel ezt úgyse csak a tanszéken döntik el, hogy ki mehet, ezért mindegy?

2019. jan. 20. 00:41
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezért van a mesterképzés... A téged érdeklő kutatási téma, témavezető megtalálása, hogy ne úgy ess be PhD képzésbe egy totál új témával.


Nem lehetetlen, mert pl most jött a csoportunkba egy lány MSc után, teljesen más területről. Nem lesz könnyű dolga, de okos meg jó fej szóval simán be tud illeszkedni a munkába... de nyilván sokkal egyszerűbb ha már MSc/MA alatt ott végzed a TDK munkát és nem nulláról kezded.


Azért a PhD-t nem adják ingyen, meg kell küzdenu érte.


Mondjuk azt nem találom annyira bíztató jelnek, ha csak Te jelentkeznél a doktori iskolába. Ez egy komplett képzés tárgyakkal, vizsgákkal, tanítási/kutatási kreditekkel, felkészült témavezetőkkel. Nem túl bíztató ha ennyire népszerűtlen az a PhD képzés...


Unokatestvérem ELTE-n térképeszet PhD-t kezdett, de 1 év után otthagyta, mert kritikán aluli volt a színvonal. Volt a professzor kiskedvence, és más meg nem kaphatott kb gyakorlatvezetést, emiatt nem tudott rendesen haladni sem.

2019. jan. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ezért ahol kötelező tanítás van (általában mindenhol kötelező), ott jól kell helyezkedni, mert könnyen már csak a rossz tárgyak maradhatnak. Ismerőseim is ettől szenvedtek... a favoritok elvitték hamar a jó tárgyakat. Egyébként nem tartom jó ötletnek, hogy mindenkit tanításra köteleznek, ugyanis szerintem sokan totál alkalmatlanok oktatónak. Messze a legrosszabb tanáraim anno PhD-sek voltak.


Mondjuk ha egyedül leszel, akkor a választék hiánya nem fog fenyegetni :)

2019. jan. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A doktori iskolába sokan jelentkeznek amit kinéztem. Ugyanakkor több programból alrogramból áll a doktori iskola. Abba amit én szeretnék nem jellemző hogy menjenek.

Ez részben azért van mert olyan szakon vagyok ahol sok lehetőség van egyetem után a PhD-n kívül is és azokat szokták választani.

2019. jan. 20. 08:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Milyen téma amúgy? Elméleti vagy kísérletes?

Abszolút attól függ...


Plusz attól is, hogy mennyire megvalósítható az amit szeretnél kutatni.


Két lehetőség van, vagy kiírt témára jelentkezel a programba, vagy találsz valamit és egyeztetsz a professzorral.


Eleve általában elég tág a kutatási terv, tehát el lehet tőle térni, de az irány az fix... különben nem fogadják el a cikkeket majd.

2019. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Elméletire szeretnék jelentkezni. (Bölcsészettudományban vagyok, szóval nem kellenek kísérletek meg olyasmi, ami például egy biológiánál vagy fizikánál vagy reál vonalon)
2019. jan. 20. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!