Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rajtatok is kifogott Kígyóbéká...

Rajtatok is kifogott Kígyóbékás Zsófika a második padsorból?

Figyelt kérdés
Szerintem nem szükséges mást hozzáfűzni, aki megírta a felvetelit, tudja miről beszélek.

2019. jan. 19. 22:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az annyira nem volt nehéz, csak észre kellett venni az egyenlőszárú 3szöget
2019. jan. 20. 11:03
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

Vannak nehéz vagy szokatlan feladatok, de ez a kígyóbékás feladat annyira alaptípus, hogy aki ezt nem tudja megoldani, az miért akar gimibe menni?

Ha csak pár ilyen feladatot megold valaki, akkor tudhatná. Két sor az egész megoldás:

A szöveg:

"Egy nádasban kétszer annyi béka él, mint amennyi kígyó.

Szemeik és lábaik száma összesen 224. (Minden békának két szeme és négy lába van. A kígyóknak két szemük van, és nincs lábuk.) Hány kígyó él a nádasban?"


A megoldás részletesen:

x kígyó -> 2x béka

szemek: 2x+2*(2x); lábak: 4*(2x)

Tehát: 6x+8x=224 -> x=16


Most valaki komolyan árulja el, hogy ebben mi volt a nehézség! Mit fog csinálni a gimnáziumban, aki ENNYIT nem tud levezetni?

A 10-es feladat tényleg nem a könnyű kategória, de ez!

2019. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 12-es Kérdező!

14 éves gyerek vagy?


Akkor úgy gondolod, hogy a fiam, aki nem tudta ezt a feladatot (sem) megoldani, nem való gimnáziumba?

Matekból világ életében 4-es volt. Minden másból 5-ös. Biológiából, kémiából megyei versenyeket nyert. Vers és prózamondó versenyeken is rendszeresen helyezett. Középfokú angol nyelvvizsgája van.

Mondd, milyen iskolatípusba írassam akkor, ha gimnáziumba nem való?????

2019. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

#13: menjen gimibe, de ne reál szakra! Ugyanis ehhez nem kell komoly matektudás, de logikai készség, józan paraszti ész igen!

Ilyen jegyekkel én inkább valami humán területet céloznék meg...

Kivéve, ha utólag látja, hogy mennyire egyszerű, csak rástresszelt, vagy rossz napja volt...

2019. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az oktatási rendszerrel van itt a gond. Ezek az említett feladatok alapvető kompetenciák segítségével megoldhatóak lennének egy 14 éves gyerek számára, de a fenenagy kompetencia alapú oktatás során épp gondolkodni nem tanítjuk meg a gyereket.


Ezek nem nehéz feladatok, egy nyolcadikos számára sem.

2019. jan. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18%
Valaki mondjon már egy példát a VALÓ ÉLETBŐL, ahol hasznát vette ennek a tudásnak. Rendkívüli módon érdekelne.
2019. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy felismerek arányokat, felismerek összefüggéseket, tudom azonosítani a dolgokat a rájuk jellemző adatok alapján? Kb minden nap.
2019. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Nekem a békás, és a padsoros is ment. De a zsofikas nem
2019. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kígyós nem ment

Zsófisat el se kezdtem... nem tudtam mit írni

Padsorosat kikövetkeztettem... Nem számítottunk rá hogy ilyen nehéz lesz

2019. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem a Zsófis nagy szemétség volt, de a többi annyira nem volt vészes...
2019. febr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!