Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orosz történelemben mit...

Az orosz történelemben mit értünk a "meg nem valósult reformok kora" és a "harmincéves ellenforradalom" alatt?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a 19. század környékén valami, de sehol nem találok róla infókat.
2019. jan. 21. 12:44
 1/2 chtt ***** válasza:
Sohasem hallottam róla, viszont ha rá tudod tenni a kezed Natan Ejdelman: Forradalom? Fölülről? c. könyvére, ott az egyik fejezetnek az a címe, hogy "harmincéves ellenforradalom" - [link] -- nagy eszemmel visszaszámoltam 30 évet, és tippelem, hogy a dekabrista forradalom utáni harminc lehet (vagy nem - talán a mostani töriszakosok közül valaki, mert ilyet mi még nem tanultunk)
2019. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Közben bújtam a könyveket, és megvan a válasz, valóban a dekabristák utáni 30 évről, pontosabban I. Miklós uralkodásáról (1825-1855), az oroszországi "europaizáció" felülvizsgálatáról van szó.
2019. jan. 22. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!