Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külső nyomás miatt abbahagynát...

Külső nyomás miatt abbahagynátok az egyetemet, vagy váltanátok másik szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg szlavisztika-orosz szakon tanulok, a diplomaszerzés után pedig orosz mesterszakot tervezgettem. Imádom az orosz nyelvet, kultúrát, irodalmat, festésetet, az orosz történelem és diplomácia is nagyon érdekel. Viszont már egy ideje eléggé nyomaszt az emberek hozzáállása egyrészt a BTK-s szakokhoz, másrészt az oroszokhoz. Ahhoz képest, hogy bölcsész vagyok, általában a hétvégéken sem pihenek, hanem tanulom a nyelvet, olvasom a feladott könyveket stb. Nagyon sok energiát fektetek bele, mégis lenézik, mert a BTK-n van, ezáltal "büfészak". A másik probléma, ami zavar, az a jelenlegi politikai helyzet miatti általános ellenszenv az oroszokkal szemben. Néha elég csak ezt a fórumot olvasgatni, hogy milyen kommentek születnek az oroszos témáknál. Én kedvelem az orosz emberket, eddig csak jó tapasztalatom volt velük, de ha mellettük szólok, rögtön valami "putyinista gyökér" vagyok.


Érdemes ilyen körülmények között ebben az irányban tanulni? Vagy inkább váltsak és használjam másra az állami féléveimet?


Köszönöm előre is, ha valaki válaszol/tanácsot ad.



2018. szept. 28. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Nehéz ügy. Mondjuk a BTK-t már ezelőtt 5 évvel is büfészaknak tartotta az emberek nagy többsége, tehát ez nem újkeletű dolog. Viszont ezzel a szakkal jó eséllyel nem lesz munkád,az orosz nyelvtudás nem olyan extra hogy kapkodjanak érted a munkaadók


A másik viszont hogy szereted. Az nem opció hogy levelezőn csinálsz másik(nem BTK) képzést mellette?)

2018. szept. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

BTKn az emberek nem a nyelvszakokat tartják büfészaknak. A véleményem az hogy semmiképp ne hagyd abba ha elkezdted és ezzel szeretnél foglalkozni.

2018. szept. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Képes lennél mások véleménye miatt szakot váltani?

Én szociológiát és politológiát tanultam, egészségpolitika mesterrel. Ne tudd meg, mit kaptam... És? Megélek belőle és szeretem, a cél pedig nekem ez volt, nem a meggazdagodás.

2018. szept. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Nehogy válts. Azt csináld amit szeretsz, a saját életedet éld.
2018. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltanék szimplán az emberek véleménye miatt. Ha mondjuk azért kellene, mert nem szeretem, esetleg valami más, akkor igen, de így nem.
2018. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te jól érzed magad itt, akkor tegyél arra, hogy mit mondanak az emberek :) Úgyis minden szakra szoktak mondani valamit, a népszerű menedzser szakokról is vannak negatív vélemények, de még a jogot hallgatókról vagy mérnökökről is. Egyedül talán az orvosit tartják tiszteletben, de ott is csak az általános orvosit; a fogorvosokat meg állatorvosokat, illetve gyógyszerészeket is kikezdik. Talán még a tanárképzőről nem alkotnak széles körű véleményt. Szóval csak hallgass a szívedre. Ha te ezt szereted, csináld! Én germanisztikát 1 év után otthagytam, de nem azért mert mit mondtak mások (közeli rokonság se nézte jó szemmel, hogy én ezt merek tanulni), hanem mert egy idő után rájöttem, hogy ez a szak nem vezet sehová, multihoz, irodákba sosem vágytam, meg valami (bocs, hogy ezt írom, de nem rosszindulatból) “értelmesebb” hivatásra vágytam.
2018. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem le az írásodból, hogy nagyon élvezed, ez a te utad, mások nyomására semmiképp se hagyd abba!
2018. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!