Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen verset, prózát érdemes...

Milyen verset, prózát érdemes elszavalni szóbeli felvételin?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni egy gimnázium dráma tagozatára. Milyen verset, prózát szoktak elszavalni ilyenkor?


A válaszokat előre is köszönöm:)



2019. jan. 23. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Van, aki vidámat, van aki komolyat. Szerintem az egyéniségedhez illőt válassz, és olyat ami nem mainstream.

És nagyon hosszú se legyen, mert úgysem hagyják végigmondani.

Melyik gimi egyébként?

2019. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zalaegerszeg,Mindszenty József Gimnázium
2019. jan. 24. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd, nincs semmi tapasztalatom ilyenben, de szerintem jobban teszed, ha valami komolyat mondasz, aminek van mondanivalója. Ne felejtsd el a hangsúlyozást sem és ne legyen nagyon rövid. Előbb vesznek fel egy olyan diákot, aki érzelmet öl a választott versbe/prózába, mint aki elmond egy semmitmondó üres, rövid versikét, csak mert kötelező. Vannak humoros prózák, ha te ilyen vagy, azokat is nagyon tudom ajánlani, mert ha megnevettetsz vele másokat, az már egy plusz pont. Csak az a lényeg, hogy ne legyél nyers.
2019. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vmilyen rockdal v rapdal elszavalása menő lenne, mint volt a neten a ganxsta zolee féle vmelyik dal versbe öntve
2019. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!