Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor hogy tanultok?...

Ilyenkor hogy tanultok? Valami tipp?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, utolsó vizsgám lesz de már nem megy a tanulás. Már úgy érzem eddigre elfogyott a türelmem, motivációm, energiám. Csak azért megyek vizsgázni, hogy javítsak a múltkori jegyemen, hogy felvigye az átlagom (így is lesz már elég rossz jegyem, de persze lesznek jók is).


Tegnap délután meg este pihentem, ma délelőtt is, illetve más jellegű dolgokkal voltam elfoglalva, mégsincs erőm.

Meg idegesít, hogy nem csinálhatok amit akarok, mert tanulás mellett nem sok mindenre lesz időm. Kedden mennék vizsgázni.


Szorgalmi időszak is nehéz volt, de vizsgaidőszakban is vizsgáztam szerintem minden héten. Ezért unom már nagyon.

Valami tippetek nincs kifejezetten ilyenekre?


Az, hogy kell a diplomához, az félig motivál, de közben amúgy nem is motivál, mert közben mégis "egy csepp a tengerben" ez az egy jegy.


2019. jan. 25. 22:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Tanultam már a tételeket korábban is, viszont még el kellene olvasni egyéb dolgokat, hogy biztosan menjen, ez időigényes. Ráadásul a tételeket is át kellene ismételni, hiába tanultam már meg korábban.
2019. jan. 25. 22:33
 2/7 A kérdező kommentje:

Általában szorgalmas vagyok, főleg ha éppen érdekel is a téma, de ez amúgy sem a kedvenc témám. Az igazi problémám viszont az, hogy érzem, "kiégtem" a tanulásba. Szerintem nem is csoda, mikor minden héten vizsgáztam szinte és/vagy egyéb tanulásokkal voltam elfoglalva.


:( Valami tipp?

2019. jan. 25. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is kedden megyek átérzem. Már semmi nem segítene csak az ha átmennék, mert ilyenkor kikapcsolódni sem tudok ha tudom hogy ott a sok tanulnivalom. Sajnos szavankent kell mindent a fejembeverni es kibirni meg pár napig!

Hallgass zenet mozogj sokat a friss levegőn, ha jól esik sírd ki magad és kitartást!

Hova jársz amúgy, ha kerdezhetem?

2019. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kedden megyek. Engem az motivál, hogy ha nincs meg a tárgy akkor csúszok egy évet. Egyébként egy jelentéktelen tárgyról van szó, irreálisan sok kreditért. Elsőre meghúztak, mostmár csak azért is az ötösre hajtok, nehogymár ez fogjon ki rajtam, amikor ezerszer nehezebb vizsgákon nem lett négyesnél rosszabb jegyem.
2019. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Sosem értettem, hogy valaki miért megy javítani és ezzel miért kockáztatja az amúgy is gyatra jegyét (Mert ha jó jegyed lenne, akkor nem akarnál javítani. Így a végén esetleg még meg is vágatod magad + nem lesz időd szusszanni egyet a következő szemeszter előtt.) Te is írod, hogy "csepp a tengerben", a diplomád minősítése nem ezen fog múlni. Ösztöndíj szempontjából sem lehet nagy az eltérés egy tárgy jegye miatt.

Ha nem vagy elégedett a teljesítményeddel, a következő félévben szedd jobban össze magad.

2019. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszolónak: részben ösztöndíj miatt akartam megpróbálni, mert elég nagy eltérést jelent ez a jegy... kiszámoltam, hogy milyen lenne az átlagom, ha nem javítok és milyen lenne, ha sikerülne kijavítani. Ez az egyik legtöbb kredites tárgyam.
2019. jan. 26. 12:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg, van nekem másból is rosszabb jegyem, mint amilyet szerettem volna, szóval amit lehet, azt azért próbálom felhozni.
2019. jan. 26. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!