Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben, a tanár...

Az alábbi esetben, a tanár megsértette-e a titoktartási kötelezettséget?

Figyelt kérdés

Fogadó órán megbeszéltem gyermekem életkori nehézségeivel kapcsolatos/prepubertás kor/

tényeket az osztályfőnökével, külön megkérve őt, hogy ennek kezelése, közösségben ez ne okozzon gyermekemnek hátrányt.

Amit a tanárral megosztottam az meggyőződésem szerint, csak a gyerekre, rám, és az ofőre. tartozik.

Ennek ellenére, az ofő. a komplett osztály előtt elmondta, hogy tőlem szerzett infók alapján, mi a helyzet a gyerekkel, ráadásul akkor mikor a gyermek ott sem volt betegség miatt! Ezzel

gyermekemnek elég kellemetlen szituációt okozva.

Ebben az esetben megsértette- e a tanár a rá rótt kötelezettségét?



2019. jan. 26. 10:41
 1/9 anonim válasza:
91%
Igen, megsértette! Ráadásul úgy hogy a gyerek nem is volt jelen úgyhogy ez elég súlyos ügy. Iskolaigazgatónak lehet jelenteni első körben.
2019. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem: semmilyen lépést nem tervezek a tanár ellen, csak a szitu értelmezésében fontos a számomra, mert az irányadó törvény nem túl egyértelmű.

Mindenesetre teljes bizalomvesztést okozott az eset.

Előre is köszönöm a választ!

2019. jan. 26. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"külön megkérve őt, hogy ennek kezelése, közösségben ez ne okozzon gyermekemnek hátrányt"

Ha a fogadó órán is így fogalmaztál, akkor lehet, hogy nem értette meg, amit mondani akarsz. Ha viszont világosan megkérted, hogy az elmondottakat bizalmasan kezelje, akkor hibát vétett.

2019. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Re.1

Köszönöm a gyors választ, én is így értelmeztem.

2019. jan. 26. 10:46
 5/9 A kérdező kommentje:

Re. 3.

Igen, ezt többször is hangsúlyoztam.

2019. jan. 26. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Soha, egy tanárban sem szabad megbízni, különösen az osztályfőnökökben nem! 99%-uk hatalmas sz*rkavaró gép! A saját és az ismerőseim tapasztalata is ezt mutatja.


A legjobb, ha nem is jársz fogadóórákra, hacsak nem muszáj. Ha muszáj a tanárral találkozni, akkor sem adsz ki semmilyen infót, csak meghallgatod, amit mond, tudomásul veszed, esetleg jelzed, hogy egyetértesz vagy nem és kész. Nem mész részletekbe, nem adsz ki személyes infókat. Két jelszavad legyen: udvariasság és TÁVOLSÁGTARTÁS!

2019. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

re.6

Számomra is nagy csalódás ez az eset. Első gyerek, így nincs sok tapasztalatom ezekben a dolgokban. Talán az bánt a legjobban, hogy kicsit érzem a gyerek részéről, hogy rám is neheztel. Mert bízott bennem, és abban, hogy jó rendezem a dolgokat az ofő-vel, most elárulva érzi magát. Most pedig a tanár "árulása" miatt megbillent a belém vetett bizalma is.

A gyerekem bőrén szerzett tanulság. Ez a legfájdalmasabb... Én abszolut tisztességese, és korrektül jártam el, mégis csak ártottam a gyereknek.

2019. jan. 26. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Anno az én osztályfőnköm is mindenkiről minden infót kiadott. Amikor nőgyógyászati okok miatt hiányoztam, és onnan volt igazolásom, akkor szó szerint kivágtam azt a részt a papírról, ami írta, hogy nőgyógyászat. 1000% biztos vagyok benne hogy majdnem belehalt a kíváncsiságba, hónapokig kérdezgette, hogy miét hiányoztam.
2019. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

re.8

Az "gyönyörű"! Ezek szerin én is jól beleszaladtam a késbe. :(

2019. jan. 27. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!