Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme utolsó félévembe...

Van értelme utolsó félévembe passzív félevet kérni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehet még ilyenkor?

A helyzet a következő, összesen 1 darab tárgyam maradt és a szakdolgozatom leadása, de egy olyan nagy gondban vagyok, hogy nyelvvizsga hiányában úgysem kapnám kézhez a diplomámat, és még kb 1 év mire olyan szintre hoznám magam hogy nyelvvizsgázzak. Ezért gondoltam arra, mi lenne ha kérnék emiatt egy passzív félévet, mivel diplomát úgysem kapok és addig sem kerülnék ki az oktatási rendszerből ezáltal meg marad a gyakornoki pozícióm munkába. De nem tudom érdemes egyáltalán lehet még ilyenkor passzívat kérni, vagy inkább már abszolváljak le?



2019. jan. 26. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod. Ha abszolválsz ebben a félévben, akkor utána már valóban nem vagy diák, így a munkában változhat a pozíciód. Ott helyben a munkahelyeden kérdezz rá, hogy hogyan foglalkoztatnának tovább abban az esetben, lehet akkor is teljesen korrekt fizetést ajánlanak a teljes állásért.

Ha passziváltatsz sem illetnek meg a diákkedvezmények (utazás, koli, stb.), de valóban lehet, hogy maradhatsz gyakornokként (ha erre nem kérdeztél még rá, feltétlenül tedd meg, mert van ahol csak aktív jogviszonyút foglalkoztatnak).

Vedd figyelembe azt is, hogy hogyan egyszerűbb neked benne maradni a tanulásban, megcsinálni a tárgyadat, a szakdogát és a nyelvvizsgát.

Én személy szerint biztosan leabszolválnék most, nem szeretem halogatni az ilyen dolgokat.

2019. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!