Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rövid ciklusú (2 féléves)...

Rövid ciklusú (2 féléves) tanárképzésre milyen diplomával lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 26. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
A kollegám jár ehhez hasonló képzésre. Van egy főiskolai történelem szakos tanári végzettsége 1999-ből és most csinálja az egyetemi kiegészítőt Egerben.
2019. jan. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem a tájékoztatót, akkor csak a mesterszak elvégzése után tudsz erre jelentkezni.

Tegyük fel, hogy elvégzed az Anglisztika BA képzés után az Anglisztika MA kurzust.

Ha ezt sikeresen teljesítetted, akkor tudsz tovább menni angoltanári rövid ciklusú tanárképzésre.

Ja és értelemszerűen a szakoddal megegyező tanárira mehetsz csak.


Szerintem laza, én adom.

2019. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Szóval ha mondjuk orosz alapszakos voltam,de a mesterszakom nem az orosz nyelv és irodalom MA volt, hanem más (pl. ruszisztika MA, nemzetközi tanulmányok MA), akkor nem tudok jelentkezni? :/

2019. jan. 28. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:

2.-ik vagyok.

Szerintem még így is lehetséges.

Olyan fatális módon nem lehet csak, mint amikor elvégzed pl. a Néderlandisztika BA után a Néderlandisztika MA-t, utána nem mehetsz pl angoltanárira vagy némettanárira, mert az alapképzés nincs meg.


Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem a Ruszisztika MA-n és az Orosz nyelv és irodalom(+kultúra)-n is vannak azonos tantárgyak, amiket mind a két szak hallgatói közösen hallgatnak. Ezáltal szerintem ezzel is jelentkezhetsz orosztanárnak.

De mondom, nem biztos, kérdezz utána pl. ELTE-s hallgatóknál.

2019. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)


Orosz nyelv és irodalom MA-s ismerősöm van az ELTE-n, és ő azt mondta, hogy a ruszisztikásokkal nincsenek közös óráik, mert neki inkább filológiai (nyelvészet, irodalom) órái vannak, a ruszisztikásoknak meg töri, gazdaság, politika stb. A tanárira ő sem tudott mit mondani, az ELTE-n állítólag nem is indul az Orosz nyelv és kultúra tanára MA.😅

2019. jan. 29. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok az.


Valóban nem indul az ELTE-n rövidciklusú tanárképzés oroszból.

Megnéztem és kizárólag levelezőben van tanári(2 félév) orosz nyelv és kultúra tanára a DE-n debrecenben és a PTE-n pécsett. És csak levelezőn.


Szerintem érdeklődj még körbe, hátha tudsz jelentkezni rá!

2019. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!