Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék tanár, vagy...

Hogyan lehetnék tanár, vagy tanító?

Figyelt kérdés
Talán a legjobban a történelem és a magyar érdekel, az érettségim megvan, jelenleg egy teljesen más irányú OKJ-n tanulok, de ebből nem biztos hogy lesz valami. Igazság szerint nem nagyon van pénzem az egyetemre, ezért arra gondoltam, hogy ha esetleg majd hamarosan elállok dolgozni, hogyan tudnék ilyen irányba továbbmenni. Lehet ezt egyáltalán valami levelezős formában csinálni, vagy ilyesmi? Félek, mert nem nagyon megy az angol, illetve hogy sok minden kiesik középiskolából, de nem akarok rossz, unalmas munkákat végezni, amelyek robotot csinálnak belőlem, ugyanúgy nem fizetik jól meg és nem is szeretem őket. Százszorta szívesebben beszélnék Adyról és Kosztolányiról...

2019. jan. 28. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Van rá lehetőség, még ha nem is sok helyen. Az Eszterházy Károly Egyetemen és a Miskolci Egyetemen is van lehetőség magyar-történelem szakos tanárnak tanulni levelező munkarendben. Nappalin nyilván kibővülnének a lehetőségeid. Tanító szakon ennél jobb a helyzet, a legtöbb helyen van lehetőség levelező képzésre.

Természetesen ezek államilag támogatott képzések, ráadásul, ha osztatlan tanárira mész, és valóban a pályán szeretnél maradni, akkor a Klebelsberg-ösztöndíjra is érdemes lehet pályáznod, megfelelő átlag esetén az is pár tízezer forintot jelenthet havonta.

2019. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!:)

Tanári szakon szerintem kevesebb lehetőség van elvégezni az egyetemet levelezőn, de tanítón már szinte az összes egyetem hirdet levelező tagozatot is. Azonban tanárihoz mindenképp szükséges egy emelt szintű érettségi, a tanítóhoz nem, hiszen a két szak nem egy és ugyanaz. A tanító elsősorban alsósokat tanít, azon belül is mindenféle tárgyat a tesitől kezdve egészen matekig, énekig, magyarig, viszont 3. félévben lehet műveltségterületet választani, ahol akár választhatod a magyart illetve törit is, ha téged ez jobban érdekel.:)

No meg tanító szakon a ponthatár is jóval alacsonyabb, mint egy tanárin.

2019. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval csak hogy tisztában legyél vele. Elvégzed a tanítóképzőt ami mondjuk 8félév, elkezdesz tanítani, akkor első két évbe gyakornok vagy tehát a közalkalmazotti bértábla nem vonatkozik rád tehát a minimálbért keresed jelenleg olyan bruttó 145ezer? Szerintem nettó 90 körül lehet. Ehhez 4 évig jártál egyetemre. Elvégzel egy 1-2 éves okj-t mondjuk villanyszerelő vagy ilyenek és elmész egy gyárba ahol keresnek ilyet és pl drótokat Kell kapcsolótáblába dugogatni szakmunkás minimálbér 195 ha jól emlékszem.

Nem lebeszélés, tájékoztatás!

Lidl Aldi bolti eladó papírok nélkül 200-300 bruttót fizet (attól függ hol) azaz 0év +tanulás

És akkor vegyük a hogy mi van a tanárral 10-11 félév első két éveben gyakornok utána ped 1 egyetemi diplomával talán olyan 200 bruttó de a tanítónál 10-20k val több. Persze erre jöhet rá osztályfőnöki pótlék meg ilyenek, de azért ez nevetséges szerintem.

És ezen kívül felvételi rendszer nem tudom milyen érettségid van, de 2020-től kötelező egy emelt és egy nyelvizsga tehát ha pl magyart szeretnél tanítani akkor magyarból emelt érettségit kell tenni. :) Sok sikert hozzá! XD de komolyan tehát mondjuk, hogy nincs emelt érettségid, de olyan jó tanuló voltál, hogy eléred a 340pontot emelt nélkül. Attól függetlenül kell emeltezned mert anélkül érvénytelen a jelentkezésed :P ízi pízi. Szóval jah. És ha még neki is állsz, hogy jó oké akkor jövő májusban leemeltezel külön tanár nélkül nem fog menni, mert olyan iszonyatosan sok az anyag...

Mindenesetre kíváncsi vagyok mit lépsz :)

2019. febr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

És kedves utolsó!

Miért probléma az, ha valaki többet szeretne letenni az asztalra mint egy bolti eladó, hiába keres többet?:) Szerintem pontosan jól tudja a kérdező, mennyit keres egy pedagógus manapság.

2019. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem probléma sőt... Nincs két hete, hogy beadtam a jelentkezésem az egyik tanítóképző főiskolára. De felhívtam a figyelmét. Azt hiszem, bár már régen volt és nem olvastam el újra a válaszom, de leírtam azt is, hogy jövőre kell hozzá emelt szintű érettségi és nyelv vizsga. Illetve, azt nem hiszem, hogy írtam volna de 24 éves koráig szerintem jelentkezhet az ember államilag támogatottra is. Levelezőben is létezik ilyen. Na mind1.
2019. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a bérekkel. Nem álomfizu, de jó lenne nem úgy munkába menni, mint akinek a fogát húzzák. Sajnos én is hallottam erről a sok nehezítésről (nyelvvizsga stb.), ez lehet keresztül is húzza a számításaim. Viszont akkor fogalmam sincs mit kéne csinálnom...
2019. márc. 1. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!