Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostan hallgatók! Ti mennyit...

Orvostan hallgatók! Ti mennyit tanultatok egy adott tantárgyra?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy mennyit tanultatok matek,töri,angol,magyar középre ,illetve mennyit tanultatok a biosz és fiz/kém emeltetekre? ..és végül ez hány ponthoz volt elég?milyen tanulók voltatok gimnáziumban?



Azért kérdezem ezeket ,mert 11.es vagyok és valamelyik nap nézegettem az érettségi feladatokat és azt tapasztaltam,hogy még rengeteg dolgot nem tudok(pedig már 11. féléve van és aggódok),vagyis lehet csak én érzem így,illetve még nincsen nyelvvizsgám se.Úgy érzem h**e vagyok és üres a fejem,amúgy 5s vagyok a kötelező tantárgyakból,de mégis... Szerintetek lehet ebből még vlmi?A kérdésem még az,hogy ti,hogy éreztétek magatokat 11.esként?éreztétek már úgy,hogy kilátástalan a helyzet és úgyse fog sikerülni?

18F



2019. jan. 5. 02:35
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Biosz-kémia duplázással jutottam be. A többi tárgyra alig készültem. Írásbelikre semmit, szóbelire 2 nap alatt átolvastam az összes tárgy tételét. Magyar 60%, töri 75%, angol 82%, matek88% lett. Mindkét emelt pedig 86%
2019. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Én hozott pontokkal jöttem. A közepekre szinte semmit nem tanultam, mégis 90+% lett az érettségi átlag (választhatónak nyelvet választottam, és már volt 2 nyelvvizsgám, ezeket akkor még beszámították). Azok a jegyeim, amiket számítanak, mint 5 volt.

A kémia számításokat 11. utáni nyáron kezdtem, az elméletet meg a bioszt szeptemberben. Március végére végeztem az anyaggal, áprilisban ismételtem.

A biosz 89% lett, a kémiában hibáztam egy keveset, "csak" 74% lett, de így is simán felvettek:)


11-ben még SEMMI sincs veszve!

Azért szerintem nyáron kezdj kémiát számolni!

2019. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)Amúgy én fizikából akarok érettségizni,de majd akkor arra fekszek rá.A kérdésem annyi,hogy mennyit tanultatok ehhez az eredményhez?Mármint egy héten kb.mennyi időt szántatok a 2 emeltre?Miből tanultatok bioszra?
2019. jan. 5. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem, hogy a gimi alatt bármikor is leültem volna kifejezetten tanulni... Szóbeli előtt átnéztem a tételeket, de ennyi. Nekem pont elég volt mindenből, amit órán halottam...

A közép érettségi egy vicc. A magyar és a töri szövegértés, a matekot meg józan paraszti ésszel meg lehet írni. A nyelv sem egy nagy cucc, ha van legalább egy középfokú nyelvvizsgád. Az emelt az, ami kicsit bajosabb. Nekem még csak egy emelt kellett, fizikából faktra jártam, ahol az emelt anyagot tanultuk, de csal közepeztem belőle, így az sem volt túl megerőltető. A biosz meg érdekelt, szívesen olvasgattam szabadidőmben is. A legrosszabb érettségim a közép német lett 86%-kal.

2019. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!