Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik jartak mar egyetemre, es...

Akik jartak mar egyetemre, es utana erettsegiztek, nektek milyen volt egy emelt kemia vagy biosz erettsegi?

Figyelt kérdés

Orvosira keszulok 2020-ban fogok erettsegizni emelt kemiabol es bioszbol.

Jelenleg penzugy es szamvitel bsc-t csinalok.

Az erdekelne, hogy akinek van mar hasonlo tapasztalata, mit gondol, mennyivel nehezebb egy emelt erettsegi, mint egy egyetemi vizsga?



2019. febr. 3. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet összehasonlitani, mert az egyetemi vizsgák között is hatalmas különbségek vannak. Van olyan vizsga amire elég tanulni egy éjszakát másra meg hetek alatt tudsz csak felkészülni olyan irgalmatlan mennyiségű anyagot kell megtanulni. Ápolóról jöttem át orvosira, kémiából emelteztem újra, a tárgyak talán 60%-a könnyebb volt nála, de mondjuk semmi volt az anatómia 1-2-höz képest. Ha gazdaságira jársz még csak nem is tanulsz hasonlókat, egy emelt biosz/kémia érettségit aligha lehet reálisan összehasonlítani egy számvitel vizsgával.
2019. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen ez így van. Igazából csak arra gondoltam, hogy alapvetően egy gimnáziumi kémia anyagot könnyebb lehet feldolgozni, mögöttem egy számvitel szigorlattal, mintha nem egyetemi környezetből váltanék.

Természetesen nálunk is vannak tárgyak, amik 1 napot igényelnek, van amik pedig 2 hetet.

Csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy talán egy kémia emelt érettségi befogadhatóbb egyetemi tapasztalattal :)

2019. febr. 4. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában nem érzem úgy hogy az egyetemi tapasztalat miatt könnyebb lett volna, amiből szerencsém volt hogy olyan szakon tanultam ahol ugyanúgy kellett ez a 3 tárgy, nem estem ki a gyakorlatból. Ebből lehet neked épp hátrány hogy teljesen mást tanulsz fél éve (vagy ahányadik éved ez az egyetemen).
2019. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Én fizikát tanultam a BME-n és 2010-ig minden évben megírtam a közép és az emeltszintű matematika és fizika érettségit. A tapasztalatom szerint a megoldandó feladatok eléggé más jellegűek voltak, mint az egyetemi analízis, részletesebb levezetésekre volt szükség. Ezért nehezebbnek nem nevezném, de jobban oda kellett figyelni. Emiatt összességében ugyanakkora erőfeszítés volt.

Ráadásul te a matekos vonalról mész a bioszosra, ami nagy ugrás.

2019. febr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!