Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a számotokra leghatékon...

Melyik a számotokra leghatékonyabb tanulási módszer?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok.Azt vettem észre, hogy nagyon sok időt vesz igénybe ahogy tanulok és nem tudok sok dolgot észben tartani. Ti milyen módon tanultok?

2019. febr. 4. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem annyira mindegy, mit tanulsz: matematikát vagy ógörögöt.
2019. febr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Könyvtárban, tankönyvből vagy laptopból, víz-rágcsálnivaló előkészítve, csendben, előre kijelölve az aznapi minimumot. Kétóránként legalább tartok egy szünetet, nekem így volt optimális a tanulási teljesítményem.
2019. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Közgazdaságtant tanulok.Szóval abban van matek is meg elméleti tárgyak is.
2019. febr. 5. 08:17
 4/7 anonim ***** válasza:
A matek részét feladatok megoldásával tanulnám. A közgáz részét pedig úgy, hogy próbálom konkrét példákhoz kötni a valós életből.
2019. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"próbálom konkrét példákhoz kötni a valós életből"

Én is ezt akartam írni, hogy értsd a lényeget, lásd át az összefüggéseket, próbáld utca-nyelvre lefordítani, és akkor kicsit könnyebb megtanulni a részleteket.

2019. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Létezik egy ún. Pomodoro-technika, amely szerint 25 percet vegytisztán tanulsz, majd 5 percet pihensz, és ezt ismételgeted. Ez abból indul ki, hogy az emberi figyelem kb. 25 percig marad meg. (Lásd az előadásokon telefonozókat: ők sem az első percben kezdenek el mással foglalkozni.) Ez a 25 perc viszont úgy teljen el, hogy még a közeledben sincs a telefonod.
2019. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Ki fogom őket próbálni!
2019. febr. 6. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!