Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi informatikus szakon...

Egyetemi informatikus szakon (főleg ELTE proginfó) számít-e valamit az emelt informatika érettségi a többletpontokat leszámítva?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és érdekelne, származik-e később bármiféle előnyöm abból ha szintemelőzök infóból? ELTE-IK proginfo, avagy más egyetem mérnökinfo szakára vonatkozik a kérdés.

Azért számít mert csak a többletpontok miatt számomra nem éri meg, ha nem kötelező (és ugye ezekre a szakokra közép is elég).



2019. febr. 6. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérsékelten, ugyanis más módszerrel fognak programozást tanítani, mint ahogy korábban tanultál az érettségire (ez szinte biztos).


(Már ha egyáltalán "módszerrel" tanítják a programozást, amit most hallok az alapján ez is kétséges.)

2019. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga az érettségi nem. Ha viszont gimiben készítettek volna az emelt érettségire, az hasznos lett volna, mert akkor már lenne némi rálátásod a programozásra.
2019. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét hozzászóló válaszát, viszont elnézést kérek, mivel ezt nem írtam le:

Elmúlt másfél évben úgy készültem hogy biztosan emeltezek, így jártam fakultációra, ahol programozni tanultunk (persze alapszinten). Emellett önállóan is gyakoroltam. Tehát az érettségihez szükséges gyakorlati tudás véleményem szerint már megvan.

Ellenben szerintem a szóbeli része jobban megviselne, és az erre fordítandó időt tudnám másra is használni. Inkább ez volt a kérdés forrása és nem az írásbeli programozás része.

2019. febr. 6. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha a szintemelő a kérdés, akkor van középszintűd.

A szóbelin alig van különbség a közép- és az emelt között, nincs benne plusz téma emlékeim szerint, csak egy kicsit mélyebben, részletesebben kell tudni ugyanazt.

2019. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fentiekhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az ELTÉn a gólyatárgyaknál a jobb tanárokhoz/csoportokba csak bizonyos felvételi pontszám felett lehet kerülni. 406 volt ez most legutóbb azt hiszem, de lehet 420, valahol e környékén. Egy jó emelt infóval ugye könnyebb ezeket a számokat elérni.
2019. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4:

Igen, belenéztem a szóbeli témaköreibe és ez így igaz. De ebben az esetben is sok időt kéne rászánni.

#5:

Köszönöm szépen, ezt nem tudtam. Elvileg mondjuk nem lesz ezzel probléma. Körülbelül 440 pont a várható a jelen állás szerint.

2019. febr. 8. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, én ugyanezt csináltam. Simán ment volna az emelt programozás része, de nem volt kedvem plusz egy emelt szóbelihez (én presztízs okokból tettem egy emelt matekot). Úgyhogy nem tettem emeltet. 5 évvel később MSc diploma. Szóval nincs jelentősége.


De amúgy ha már van egy közeped, akkor nincs kockázata sem emeltet tenni, ha nem lesz jó, akkor megkéred, hogy ne tegyék a bizonyítványba.

2019. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó ezt hallani hogy más is volt pont ugyanebben a helyzetben. :)

Akkor valószínűleg nem lesz ebből emelt, nem szeretném túlzottan összesűríteni ezt a pár hónapot.

2019. febr. 9. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!