Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdem elveszíteni a motiváció...

Kezdem elveszíteni a motivációm, úgy érzem nem leszek oda elég jó. Mást kellene választanom?

Figyelt kérdés
Már elég régóta tudom, hogy mi érdekel igazán, és hogy mivel szeretnék majd foglalkozni. Nem konkrétan, de az irány megvolt. Mostanában eléggé kezdek elbizonytalanodni. Reál beállítottságú vagyok, eddig úgy gondoltam, hogy talán majd valamilyen mérnöknek tanulok tovább. Matekot és fizikát tanulok emelt szinten. Ezekből a tárgyakból, ha osztály szinten nézem, bőven a jobbak között vagyok, de mégis nagyon kevésnek érzem a tudásom. 10.-es vagyok, még a faktokat nem kellett kiválasztani, így még van időm változtatni. Hogy válasszam ki a nekem megfelelő szakot? Teljesen váltsák irányt, és nézzem meg ott hogy boldogulok? Most nagyon tanácstalan lettem. Bármilyen ötletnek nagyon örülnék! :)
2019. febr. 7. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A matematikát ha szereted és megy, ne hagyd el semmiképp. A matematika megtanít gondolkodni, megtanít tanulni, megérteni dolgokat. Teljesen mindegy, hogy később mi fog megtetszeni neked, milyen irányban mész tovább, a matekból hátrányod nem lesz.

Másiknak meg válassz olyat, amit szeretsz. Még van 2 éved az érettségiig, majd kiforrja magát, hogy minek szeretnél tovább tanulni. Magára a vizsgára úgyis fel lehet készülni fél év alatt is bőven, sőt. Szóval ezen kár stresszelned.

2019. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne szakot válassz, hanem azon gondolkozz, milyen területen tudnád magad elképzelni napi 8 órában éveken, esetleg évtizedeken át. Ha megvan, ahhoz a munkához keress képzést!
2019. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!