Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb? Orvosi...

Melyik a nehezebb? Orvosi vagy mérnöki (msc)?

Figyelt kérdés
Tegyük fel gépészmérnök vagy orvos? Melyiket nehezebb szerintetek elvégezni egy embernek akinek egyikhez sincs érzéke? Tegyük fel az irodalmat és a történelmet szereti tehát se a fizika, se a biosz nem az erőssége.
2019. febr. 8. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha egyikhez sincs érzéke akkor mindekttő kínszenvedés lenne.

Én orvosira járok de meghalnél egy mérnöki szakon, nekem az lenne a nehezebb.

2019. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
orvosi
2019. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"se a fizika, se a biosz nem az erőssége."


Akkor még az érettségiig sem jutna el, mert ugye ezek a felvételi tárgyak. Arról nem is beszélve, hogy msc-t említettél, amely előtt kell szerezni egy bsc diplomát is...


Bár orvosin úgy tudom osztatlan a képzés.

2019. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam msc-t, mert ugye az orvosi magában 6 év és egy msc ugye kb. 5,5 év, tehát hasonló. Akkor inkább az a vélemény, hogy bármennyire is szorgalmas ( hiába nem ért hozzá alapból) nem igazán tudja elvégezni?
2019. febr. 8. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az msc 2 év a gépészmérnökin.
2019. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin ami nehéz, az az iszonyat mennyiségű anyag, amit be kell nyalni, és még érteni is kell.

Mérnökin a matek, és a sok számolás a nehéz, de akinek ezek jól mennek, erre van ráállva az agya, annak ez a könnyebb, mert kevesebb lexikális tudás kell. Én orvosként egy gépészmérnök képzést nehezebbnek tartok.


Ha humán beállítottságú az illető, akkor az orvosi lenne a könnyebb, habár én zzel az érdeklődéssel a jogot ajánlanám.

2019. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen érdeklődési területtel mindkettő nehéz lenne.

Én mérnökként úgy gondolom, hogy az orvosi nehezebb (talán pont azért, mert nem arra áll az agyam), bár azért a mérnöki sem volt gyalog galopp.

Alapvetően mindkét szakma olyan, hogy akkor tudsz benne jó lenni, ha szereted (ez melyik szakmára nem igaz?). Ha csak a pénz miatt gondolkodsz bármelyikben is, de amúgy nem érdekel, nincs hozzá jó érzéked, akkor mindkettő felejtős, nincs értelme. A jog jó lehet, ha az irodalom és a történelem érdekel, valamint nem riadsz vissza a rengeteg tanulástól, mert ugye az sem arról híres, hogy könnyű elvégezni.

2019. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!