Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb, követel...

Melyik a nehezebb, követel több logikát: egy mérnöki, vagy egy orvosi?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez emberfüggő,tudom, hogy mindkettő nagyon nehéz, mindkettőnek rengeteg ága van, de akkor is úgy általánosságban.

2015. máj. 25. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
A mérnöki sokkal több logikát követel szerintem, de az orvosi valamivel nehezebb, mert több mindent kell bemagolni.Persze az orvosi dolgokhoz sem lehet bambán hozzáállni, oda is kell azért logika (lásd Dr. House).
2015. máj. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Orvosként azt mondom hogy mérnöki. Orvosin sok magolós dolog van.
2015. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
semmit sem kell magolni ha az ember átlátja a rendszert
2015. máj. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Mérnöknek főként számolni kell tudnia, ahhoz logika kell.. Még egy orvosnak értenie kell a szakmájához, amit meg kell tanulnia, ami szerintem kevesebb logikát igényel.


Egyébként tényleg kb egykutya mind a kettő nagyon nehéz, aki az egyiket elvégzi az szinte a másikat képtelen lenne, azért megnézném hány orvos tud elvégezni egy mérnökit, vagy hány mérnök egy orvosit.. kb 1 félév után kiesne a 90%.

2015. máj. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Mérnökként azt mondom, hogy az orvosi nehezebb, a mérnöki több logikát követel.


Mérnökin két egyetem között is van különbség! Nálunk sokan mérnökin is átmentek, akiknek fogalmuk sincs mit beszélnek, de a tanár csak a tételt kéri számon tőlük, nem a mögötte lévő gondolat menetet. Tipikus ilyen tárgyak voltak az analízis 2,3,4, metematika szigorlat, digitális jelfeldolgozás, digitális rendszerek, számítógépes hálózatok, programozás 1-4. (voltak, akik versként tanulták be a kódokat, amik előző évben voltak és ha változott bennük valami, akár csak egy cézár kódot raktak a feladatba, nem tudtak továbblépni, de ha visszaadták az előző éves kérdéseket, akkor átmentek).

2015. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettőhöz kell logika, csak más jellegű. És éppen ezért embertípusfüggő, hogy kinek melyik a nehezebb. A mérnökihez matematikai logika és gondolkodás elengedhetetlen, ha valaki érteni is akarja az anyagot, anélkül meg ugye nincs sok értelme. Bár lehet, hogy anélkül is át lehet menni bizonyos helyeken.

Az orvosin kevesebb a matematika, viszont nagyon kemény rendszerszemléleti logikát igényel. Pl. ha egyszer valaki jól megtanulja az élettant, tehát az alapmechanizmusokat és a köztük lévő összefüggéseket, abból gyakorlatilag mindent le lehet vezetni, a betegségek kialakulásán át a gyógyszerek támadáspontjáig. És ha valaki így tanul, sokkal mélyebb és tartósabb is lesz a tudása. De az orvosit is el lehet végezni enélkül is, csak nyilván sokkal nehezebben, és emiatt nem is érdemes azt az utat választani.

Így a "melyik a nehezebb" kérdésre inkább az a válasz, hogy aki inkább matematikai beállítottságú, annak az orvosi a nehezebb, míg aki nem szereti annyira a matematikát, annak a mérnöki a nehezebb. De bármit is tanul az ember, mindent csak logikusan érdemes. Már a középiskolában is észre lehet venni, hog azok a tanárok, akik logikusabban oktatnak, nagyon megkönnyítik a tantárgyuk tanulását. De az is segíthet, ha a diák önállóan talál rá a logikára, de az több időt igényel. És ha egyik sem valósul meg, akkor jönnek a nehézségek.

2015. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek az ujj! :)
2015. máj. 25. 11:58
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak az orvosiról tudok nyilatkozni.

Baromi sokat kell magolni, de kell hozzá logika is. Ha nem érted, hogy mi miért történik, a lexikális tudást nehezen tudod átültetni a gyakorlatba.

2015. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hanyad éves vagy? max az anatómia amit magolni kell, de egy idő után már érti az ember az egybevágó elnevezéseket
2015. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Kedves utolsó, az első két év talán nem az orvosi képzés része? De. És nem kellett sokat magolni? De. Még ha az élettant nem is számítom, mert abban szerencsére tényleg elég sok logika volt, azért arra emlékszem, hogy mennyit seggeltem a könyv fölött, mire megtanultam felrajzolni a glikolízist meg a többi sz*rságot bikémből, vagy mire bevágtam mondjuk az agyidegeket.

A mikrobiológia megvan? Antibiotikumok? Az egyes fertőző ágensek virulenciafaktorai, okozott kórképek?

Nem az elnevezésekről van szó, az a legkevesebb, hogy felfogom, miről van szó.

2015. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!