Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri tanárnak lenni?

Megéri tanárnak lenni?

Figyelt kérdés

A fő motivációm az lenne, hogy jobb tanár akarok lenni, mint amilyenek nekem voltak középiskolában. Német és angol tanárként tudnám magamat elképzelni. Német anyanyelvű vagyok, aki Magyarországon nőtt fel, ebből kifolyólag a németem majdnem olyan jó mint a magyarom, az angolom is nagyon-nagyon jó, világ életemben kitűnő voltam mindkettőből, és már évek óta tanulom mind a kettő nyelvet. Életem egy évig az Egyesült Államokban cserediákként, ahol az angolom nagyon sokat fejlődött. Emberekkel is nagyon szeretek lenni. Az egyetlen bajom a fizetéssel lenne, itthon elég alacsony sajnos a tanári fizetés. Esetleg külföldön tudnám még elképzelni a tanárkodást. (Pl. Németország, Ausztira, Svájcban angol tanárnak).

Vélemények? 17/F



2019. febr. 10. 03:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez attol fugg, hogy mennyire szeretned a munkat. Mennyire vagy elhivatott. Neked ez inkabb munka vagy hivatas?

En anyam tapasztalatait tudom leirni neked, hatha segit valamennyire.

O jelenleg 50 eves, altalanos iskolaban felsotagozatosokat tanit mar 5 eve, 10 ev kihagyas utan. O tenyleg szereti a munkajat, viszont mar o is elgondolkodott a valtason.

A gyerekek allitasa szerint mar nem olyanok, mint regen. Akar ha csak par evre visszamenoleg nezzuk is. Nincs bennuk tisztelet, nem erdekli oket a leszidas sem, nagyon csunyan beszelnek. Iskolaban nincs ideje enni, mert vagy ugyeletes, vagy szulo jon be fogadoorara vagy fenymasoltatnia kell. Rengeteg ellenorzes van, nagyon sok projektet kell csinalniuk, tovabbkepzesre jarni. Papirmunkaja is nagyon sok van, amit meg itthon csinal meg. Dolgozatjavitas, stb.

Mar tobbszor is mondta, hogy ott fogja hagyni az iskolat, de meg mindig szereti a munkajat es en azt gondolom, hogy ez nem igy lesz.

Ez altalanos iskola.

Kozepiskolaban allitolag nincsenek ellenorizgetesek(annyi), illetve konnyebb lehet, hogy nem mindent a szulokkel kell megbeszelni, mert a gyerek is eleg ertelmes.

A fizeteskulonbseget nem tudom, nem lehet tul nagy.

En ugy gondolom, ha tenyleg szeretned csinalni, szeretsz tanitani, jo kiallasod van, ertelmesen el tudod magyarazni, szereted a gyerekeket, nem stresszeled magad felesleges dolgokon, nehez felduhiteni, akkor hajra. Nem banod meg. Ha meg nem tetszik, valtani is tudsz. Manapsag mar nem az van, hogy a szakmajukbol halnak meg az emberek.

Kint valoszinuleg sokkal jobb a fizetes.

2019. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
A jó nyelvtudás csak a dolog egyik része. A másik, hogy át tudod-e adni azt a tudást. Ha el tudod magad képzelni tanárként, akkor meg lehet próbálni. Nyelvszakokkal olyan nagyon nem lőhtsz mellé. A kezdő fizetés (bruttó 200 ezer) jelenleg katasztrófa, ezt kalkuláld be!
2019. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Nem éri meg! A tanári pálya is inkább hivatás, amit elhivatottsággal szabad csinálni.

Ilyen az orvos,a tűzoltó, mentős,ápoló...

És ezeket sosem fogják megfizetni. Menj brókernak, vagy politikusnak.

2019. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!