Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai viszonylatok között...

A mai viszonylatok között megéri tanárnak menni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki tanárnak született, még ebben is lelheti örömét. Aki nem feltétlenül született tanárnak, de szeretne hasznos, munkát végezni, ott már rezeg a léc, mert rengeteg akadály van, sok kudarccal.

Aki csak a pénzért választja, rosszul teszi. Számára az egyetlen pozitívum, hogy viszonylag nehéz egy tanári állást elveszíteni.

2016. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 Korrekt válasz!
2016. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nehéz elveszíteni egy tanári állást, ha valaki státuszba kerül. Abba meg nehéz kerülni. Ha van ismertséged, akkor megérheti, ha így sikerül hamar státuszba kerülnöd és nem csak határozott szerződéssel akarsz pár órákat tanítani és nyáron így nem kapsz fizetést.
2016. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: nem tudom, ezeket hol hallottad. Nálunk most ősszel ment neki keményen a KLIK az óraadói szerződéseknek, és lehetőség szerint megszünteti őket. Azt meg nem gondolhatod, hogy egyedül az ismertségen múlik, hány órában taníthatsz. Én kapcsolatok nélkül kezdtem el dolgozni teljes állásban, határozott idejű szerződéssel, de volt már az első évben nyári szünetem.
2016. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: milyen szakos vagy?

Akkor szerencsés vagy. Hány tanárt vesznek még fel az iskolátokba az idén? És szerinted a többibe? Csökken a gyerek szám kevesebb tanár kell, nem? Sokan vannak szerződéssel heti, 10 órában, 6 órában, 15 órában, de nyáron nem kapnak semmit. A Klik nem fizeti ki az óraadók fizetését, erre sincs pénze, nemhogy többen legyenek tanárok az oktatásban. Az ismertségen az múlik, hogy lesz-e státuszod, vagy csak óraadó leszel. Ha valaki nyugdíjba megy, vagy kilép, akkor jelentkezhetsz a helyére.

2016. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!