Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar felsőoktatásban...

A magyar felsőoktatásban miért erőltetik a nyelvvizsgát ilyen módon?

Figyelt kérdés

A bátyám például 16 évesen rakott német középfokút, szépen el is tette a vitrinbe, a diplomáját is szépen megkapta, de "angolos" munkahelyen dolgozik, a németből meg újrakezdőre kellene járnia, mert elfelejtette a szavakat, a nyelvtani szerkezeteket....stb

Már, amikor a diplomáját kézhez vette, nem tudott rendesen németül.


Szlovákiában, illetve Csehországban sokkal életszerűbben vannak meghatározva a nyelvi követelmények.


Ott az egyetem kereti között kell több féléven át szakmai nyelvet hallgatni, végén szigorlatozni, ami megfelel egy középfokú szakmai nyelvvizsgának.

Mondjuk egy gazdasági, műszaki területen ez elég hasznos.



Ezért, az sem életszerű,hogy az egyetemi felvételhez kötik a nyelvvizsgát.Sokan megcsinálják, de mire lediplomáznak elfelejtik a nyelvet, ezért semmi értelme.


2019. febr. 10. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Javarészt azért csinálják, mert a legtöbb magyar "értelmiségi" még a nyelvvizsgát is alig bírja kiköhögni a nagyrésze. Ha behoznák, hogy szakmai nyelvből vizsgázni a végén a diplomások nagy része megfeküdne, mint uszály a száraz Dunán.
2019. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Hogy többen legyenek szakmunkások, kell az ember a gyárakba.
2019. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem csak Csehországban van így. Én is 3 félévet jártam szakmai idegennyelvre, a 3. félév végén szigorlatom volt, majd utána csináltam szakmai nyelvvizsgát (vagy az vagy felsőfokú kell a diplomához).
2019. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Kettes tökéletesen összefoglalta. A kormány nem akarja, hogy egyetemre járjanak a fiatalok, a nyelvvizsgával és emelt érettségivel gyakorlatilag rengeteg fiataltól veszik el a lehetőséget. A magas tandíjakról ne is beszéljünk. Csomó olyan szak van, ahol alig van támogatott hely.

Az megint más kérdés, hogy sokan vannak azok is, akik azért nem kapnak diplomát, mert egy nyamvadt nyelvvizsgát nem képesek megcsinálni. Ez szomorú, és felháborító is, ilyen hülyeségre pazarolni a támogatott helyeket. De ez nem változtat a tényen, hogy szürreálisan magas követelmények lesznek 2020-tól.

2019. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

"szürreálisan magas követelmények lesznek 2020-tól" - nem igaz. Inkább az a szánalmas, hogy ekkora felháborodást kelt egy ilyen alap dolog. Az egyetemen már nem tanulni kell középfokra a nyelvet, hanem az általános tudást használni, szaknyelvet tanulni. Az emeltek meg egyáltalán nem OLYAN nehezek.

Eddig volt nevetséges, hogy két középpel volt egy olyan szak is, ahova be lehetett jutni. A kétszintű érettségi megtervezésekor is az volt az eredeti elképzelés, hogy a közép az érettségihez lesz jó, és emelt kell a felvételihez, csak visszatáncoltak.

Szakváltás miatt 4 emeltet csináltam, és a középiskolában megvolt a 2 nyelvvizsgám, szóval ezeken átestem én is, semmi teljesíthetetlen nem volt benne.

2019. febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a cikkből is láthatod, hogy túl sokan lesznek diplomások, kevés a szakmunkás. Ezen ügyködik a kormány, hogy legyen ember a gyárakba. Összeszerelő csarnok vagyunk. [link]
2019. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!