Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nincs piacképes szak...

Tényleg nincs piacképes szak a magyar felsőoktatásban a Mérnökinformatikuson kívül?

Figyelt kérdés
A közvélkedés szerint ez a helyzet. Jártam a BTK-ra egy félévet, imádtam de ilyen hobbidiplomának tartottam úgyhogy a társadalomtudományok felé vettem az irányt. Politologia alap és Nemzetközi Tanulmányok mester volt a terv fel is vettek de mire oda eljutottam hogy beiratkozás annyira rosszakat hallottam róla hogy úgydöntöttem akkor a humán vonal koronázatlan királyanak feszülök neki és akkor jog. Hát nem ezt is csak lehúzza konkrétan mindenki. Tudom hogy nem ez kell hogy zsinórmértékül szolgáljon, egy kicsit álnaív is a kérdés, de hát azért mégis emberek, komolyan gondoljuk azt hogy aki nem közgazdásznak vagy mérnöknek megy az már indulásból menjen inkább a mekibe? Komolyan vicc :DD

#szak #mérnök informatikus #BTK #piacképes #büfészak #felsőoktatés #büféegyetem #büféélet #soktúlműveltbérrabszolgaokoskodik
2017. dec. 6. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az a tapasztalatom, hogy aki megtalálja a neki való szakmát, tehát azt amit tényleg szeret csinálni, abban előbb-utóbb sikeres lesz, és kap állást azon a területen. Az a kérdés, hogy mi a te értékrended, miért jelentkezel egy szakra? Csak az számít, hogy sokat keress, és ezért hajlandó vagy beáldozni mindent?

Tényleg van ez a bölcsészszakos sztereotípia, de ha valaki azzal foglalkozik amit szeret csinálni, akkor megnyílnak előtte a lehetőségek. Akár filmrendezőnek, akár festőnek, akár tanárnak tanul az ember (igenis, a tanárnak is vannak lehetőségei), akár filozófusnak.

Lehet úgy élni az életet, hogy mindig arra koncentrálsz, hogy piacképes legyél, és sokat keress, de érdemes?

Megnyílnak a lehetőségek az előtt, aki azzal foglalkozik, amit szeret csinálni. Ez minden ismerősömre igaz, aki meri azt csinálni, amit szeret.

2017. dec. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem, az orvossal és mondjuk a villamosmérnökkel is jól el lehet helyezkedni.


De ilyen jog, pszichológia, politológia stb..mindenki ezekre megy, aki nem tud bekerülni reál vonalra, iszonyú a túlképzés és elértéktelenedett a diploma.

2017. dec. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vodafonelive ***** válasza:
81%

#2: Amit a végén írtál, hogy nem tud bekerülni reál vonalra. Ha csak az elterjedtebb mérnöki szakokat nézzük meg egy-két természettudományi területet összességében elmondható az átlag ponthatár 290-310 pont közé.

Én pl. nem tudnám elvégezni se a jogot, se a politológiát, de még a BTK szakirányok egyikét sem.(alapból bekerülni sem tudnék)

Annak idején szaktársam illetve most munkatársaim akik régebben mérnöki diploma után csináltak valamilyen közgazdász diplomát, hogy az nem rúg labdába a mérnökivel. Nincsen erről tapasztalatom, csak a mérnökiről.


A kérdésre meg. Ahogyan az első írja, ha nagyon elszánt vagy a szakoddal akkor simán találhatsz munkahelyet, rosszabb esetben nem abban dolgozol.

2017. dec. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó igazad van, rosszul fogalmaztam, nem bekerülni hanem elvégezni nem tudja. Azért humán szakon elég ha fenekwd van, reálon kell logika és megértési képesség is.
2017. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha, szóval erről lenne szó? Tehát mindenki menne villamosmérnöknek ha lenne hozzá elég esze, de hát nincsen. Mert konnektorokat tervezni épületekbe az annyira érdekes ám hogy mindenki erre vágyik egy életen keresztül. Jó reálos voltam középsuliban, van is hozzá eszem, az infóval is jóban vagyok mindenki nyaggat hogy nézzem meg a gépét. Akkor ezek szerint én valami furcsa kivétel vagyok. Vaaagy ilyen létezik hogy valakit nem érdekel az hogy az százezredik konnektort odatervezzék ahova kell.
2017. dec. 7. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Mert villamosmérnök konnektorokat tervez:-D Te aztán tudod a tutit. Oké, jó lesz neked a bölcsész szak, kell székmelegítő a munkaügyi központokba:-D
2017. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült kivenni a lényeget a mondanivalóból hálistennek, és érvek hiányában még személyeskedni sem kezdtünk el. Karácsonyi csoda
2017. dec. 7. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt járom be éppen, csak gazdasági vonalon... turizmus-vendéglátás (egy félév) -> kereskedelem-marketing (2 félév) -> pénzügy-számvitel... de most is csak a büfészakozást kapom...:D


úgyhogy a közgazdász szakoknál sem sokkal jobb a helyzet... de már feladtam, hogy valaha elismerik az emberek, amit tanulok :D

2018. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!