Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi egyetem kiadásai/k...

Állatorvosi egyetem kiadásai/költségei?

Figyelt kérdés
Állatorvosira szeretnék menni már nagyon régóta. Valaki meg tudná mondani nagyjából, hogy mennyibe kerülne az ott tanuláshoz, ha kollégiumba, nem önköltségesre mennék? Miket kell nekünk az iskolának fizetni?

2019. febr. 12. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy laptop és egy telefon.

Egy bonckészlet. [link]

Gumicsizma.

SOK pénz fénymásolásra, nyomtatásra, jegyzetekre, könyvekre.

Kaja.

Bérlet.

Tisztálkodószerek a koleszba.

Gázspray. A keleti környéki őslakosok miatt.

Kenőpénz. (Majd rájössz kinek/minek! :) )

2019. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Helyi lakos vagy avagy sem. Ha nem vagy helyi lakos akkor kollégium. Ha nem kerülsz be a kollégumba akkor albérlet kell aminek húzós árai vannak. Másokhoz kell csatalkoznod és úgy olcsóbban jössz ki, de akkor is sokkal drágább, mint egy kollégium. Ugyebár, ha helyi lakos vagy akkor ezzel spórolsz és az utazás sem olyan költséges, mert csak helyben jársz, de azt megteheted akár kerékpárral is.


Meg kell venned az eszközöket amik kellenek, illetve a jegyzeteket, könyveket.


Az életvitelhez szükséges egyéb dolog is. Étel, szórakozás..stb (De ezt Egyetem nélkül is kell, tehát ne kalkulájuk bele!)


Kenőpénz nem kell. Gondolom viccből írta az előző, de ha nem akkor nagyon gyorsan felejtsd el, mert ha egyszer is megpróbálod úgy repülsz innen, hogy még büfészakra sem fogsz bekerülni.


Igazából a szállás és az iskolai költségekre kell számolnod. A többi úgy alapból van, ha jársz Egyetemre, ha nem.

2019. febr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kollégium ha jól tudom havi 10-12 ezer fornt. Biztos, hogy bekerülsz mert mindíg van helye, van aki budapesti és kolis.

Ami első évtől kell, az egy fehér köpeny ezt meg tudod venni az egyetemen kb 7ezer, bonceszközök kb 2500 ezt is meg lehet venni az egyetemen. Egy doboz gumikesztyű, ez sem túl nagy tétel és sokáig elég. 1 jegyzet van amit kötelező megvenni ez max 3ezer. Én még az anatómia könyvet is ajánlom, az 3x5ezer de ezt 3 külön félévben veszed meg. Van még több jegyzet is de azok nem feltétlenűl kell beszerzni. Minden félévben jár 5ezer ft jegyzettámogatás.

A legnagyobb költség a kaja lesz de azt te tudod, hogy mennyiből tudod kihozni.

Én max15ezret költök félévenként a felszerelésre de én általában minden jegyzetet meg szoktam venni. Kivétel a harmadév, akkor kb 2x annyit.

De egyáltalán nem vészes, én nyáron szoktam dolgozni és félreteszek annyi pénzt előre.

2019. febr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na és ne hagyjuk ki a vizsgaidőszak alatt elfogyasztott tekintélyes mennyiségű energia ital / kávé / memolife max / csoki árát is
2019. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én úgy hallottam, hogy nyáron is rengeteget kell tanulni. Ti hogy oldjátok meg a dolgozást? Én is szeretnék majd nyaranta dolgozni, hogy ezekbe a költségekbe be tudják szállni. Valamit a kollégium is érdekelne. Hogy ki mennyire szereti, meg mennyire lehet ott tanulni?
2019. febr. 21. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron vannak 2-3 hetes gyakorlatok. Beszámolót is kell róla írni. De ezen felül simán tudsz dolgozni. Koliban tanulás nagyon egyénfüggő. Ismerek olyat, aki azért költözött ki mert nem tudott bent tanulni. De van akit motivál, hogy más is tanul, vannak akik együtt tanulnak. De estig bentmaradhatsz az egyetemi könyvtárban vagy olvasóteremben is.
2019. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 💕
2019. febr. 22. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!