Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek sikerülhet az...

Szerintetek sikerülhet az Állatorvostudományi Egyetemre való bejutás? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Végzős gimis vagyok. Mindig is kitűnő voltam, az osztály legjobbjainak egyike (egyáltalán nem fényezni akarom magam, csupán tényként szeretném közölni, hogy reális válaszokat kaphassak). Biokémia tagozatra járok, illetve különtanárhoz is(bioszból és kémiából). Az utóbbi sok pluszot ad, előbbinek véleményem szerint nincs nagy jelentősége, ugyanis iskolánk színvonala enyhén szólva botrányos. Csak kiölik az emberből az életkedvet, alig várom, hogy szabaduljak innen...Nos tisztában vagyok vele, hogy szörnyű magas a ponthatár (tavaly talán 437 volt, de a nyílt napon ilyet említettek, hogy 450 az átlagos felvételi ponthatár az állatorvosi szakra, amit nem igazán értek, hogy miből jött ki (előző pár év felvételi ponthatárából? - aki képben van, legyen szíves ossza meg ennek jelentését!) De lényeg a lényeg, magas, szóval nem ezen van a hangsúly... Ami aggaszt még, hogy ez az év eddig eleve egy krízisévnek tekinthető számomra: nyilván szalagavató miatti izgalom révén a tanulás eddig eléggé háttérbe szorult, valamint mikor, ha nem most esnék életemben először szerelembe (mellesleg reménytelenül), illetve a kiégési szintem a négy év alatt most a legdurvább (bár lehet, hogy ez normális ilyenkor). Szóval kb. minden koncentrálást gátló faktor felütötte a fejét így érettségi évében :(. Szerintetek ez alatt a négy hónap alatt fel tudok készülni úgy, hogy elsőre felvegyenek, ha a lehető legjobban törekszem vagy már veszett ügy s kevés az idő? Akit felvettek az ATE-ra mostanság, nyugtassatok meg, hogy nem lehetetlen, s megéri! Természetesen mások intelligens, érett válaszát is szívesen fogadom! Mi több, bármilyen már bevált tanulási terv, motivációs lehetőség érdekelne! Köszönöm mindenkinek, aki végigolvassa ezt a kisregényt :D , valamint érdemleges választ nyújt!

2019. jan. 8. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Az állatorvosinak van jó előkészítője, javaslom élj vele!


Mellesleg, ha ezen ennyire görcsölsz, ŐSZINTÉN, bírni fogod?

Az ország legkeményebb sulija! SOK és kemény az anyag, és olyan dolgok amikkel előtte sehol nem találkoztál. Szereted az állatokat? Ha igen, az baj!!! Ott majd ölnöd is kell és rengeteg szenvedő, kínlódó állatot látsz majd!


HA bekerülsz és TÉNYLEG JÓL megy az angol, akkor javaslom, hogy néha nézz be az angol nyelvű előadásokra, ha ott lesz még, akkor az öreg Hajós nagyon penge és a Gál is hüllős területen. Fodor Kingát kerüld!!!

2019. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy fontos részletet kihagytam: nyelvből (francia) már letettem az érettségit (97%), szóval arra legalább már nem kell koncentràlnom. Mondjuk arra tényleg sokat készültem, azért lett elég jó, meg szerintem nyelv a legkönnyebb...Az bosszantó még, amikor az emberek azt mondják full okos vagy, mit aggódsz, közben én is rengeteg erőfeszítést teszek a cél érdekében. Szeretnék én olyan okos lenni, mint amilyennek egyesek hisznek :( ! Viszont elég maximalista vagyok, ez tény. Ez amolyan lábjegyzet volt, bocsi.

18/L

2019. jan. 8. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Először is nyugi. Mindíg a mentális egészség a legfontosabb, ezt jobb ha észben tartod (fun fact: az állatorvosok körében a leggyakoribb az öngyilkosság). 4 hónap alatt is fel tudsz készűlni simán. De ha esetleg mégsem sikerülne, akkor kihagysz egy évet. Hidd el nagyon hamar eltelik ha hasznosan töltöd. Pl elmehetsz egy rendelőbe gyakorlatra és így legalább lesz valami közöd a dolgokhoz. De ha csak pihensz akkor sincs baj. Egyre magasabbak a ponthatárok, 2018-ban már én sem jutottam volna be. Azt nem tudom, hogy neked megéri e, de nekem 100%-osan megérte. Imádom a kínlódás ellenére is, mondjuk én szeretek "belehalni" a dolgokba :D.

#1 állatot nem ölünk, azt eutanáziának hívják. És nem tudom, hogy mi bajod van Fodor Kingával, eddig az egyik, ha nem a legkivállóbb előadó akitől volt szerencsém tanulni. Csak az ő személye miatt jártam be minden kedd délután 5-re, pedig délben már otthon lehettem volna és csak egy 2 kredites faktos targyról volt szó. És nem is tudja elkerülni, hiszen egy első éves kötelező tárgy oktatója.

2019. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3.-nak.


F. Kinga valóban kiváló előadó!!!

SZAKMAILAG kiváló!


Ööö...és ennyi, nem írok magánvéleményt egy nyilvános fórumra, hogy természetét tekintve milyen!

2019. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy sikerülhet!

NYUGI! Ha már most stresszelsz, mi lesz veled érettségi előtt?

Tudom, hogy gimisként nehéz, de ne dimenzionáld túl az emeleteket! A biosz emelt egyáltalán nem nagy szám, a kémia tényleg tud nehéz lenni, de ha max. pontot hozol a sulidból + jó lesz az érettségi átlagod, akkor nem szorulsz rá a duplázásra, és akkor még az is belefér, hogy ha valamit egy kicsit elszórsz a kémiában.

A 450 nem tudom, hogy jött ki, a tavalyi 437 volt a legmagasabb (bár minden évben nő: előtte 431 volt, előtte 426, előtte volt magasabb), de nyilván úgy csűrik-csavarják a statisztikákat, hogy minél jobban fényezhessék magukat, az ilyenekre nem kell adni - de ez nyilván máshol is így van.


Az egyetem olyan, amilyen, rengeteg hibája van, és sok erénye is, a hallgatói közösség nagyon jó, szóval ha kínlódunk is, legalább jókedvűen tesszük:D - mivel csak egy ilyen szak van az országban, ha tényleg állatorvos akarsz lenni, úgysincs más választásod (hacsak nem akarsz Bécsig elmenni..., de nem hiszem, hogy ott jobb lenne, arról nem is szólva, hogy az anyanyelveden is épp elég nehéz megtanulni az anyagot)

2019. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

a Dékán Úr arról beszélt a nyílt napon, hogy lehet hogy a ponthatár 437 volt (szóval ennyit ért el az utolsó ember, akit felvettek), de ha az oda felvett diákok pontszámaiból átlagot vonnak, akkor kb. 450 pontra jön ki(szóval nagyon magas pontokkal rendelkező emberek vannak, akik oda jelentkeznek és felvesznek)

Legalábbis szerintem erre gondolt :-)

2019. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha véletlen idén nem sikerül oda a felvételi, akkor ajánlom, hogy jelöld meg másodiknak a biológus szakot, aztán onnan átjelentkezhedsz fél év múlva állatorvosira. Egyik ismerősöm is ezt csinálja. Vagy ki is hagyhatsz egy évet. Állítólag jövőre lejjebb akarják vinni a ponthatárt.
2019. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ez abból a szempontból nem jó, hogy ugyan úgy felvételiznie kell, ha kevés lett a pontja akkor ugyan úgy újra kell érettségiznie és még el is megy 2 féléve.
2019. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!