Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy álljak neki tanulni?

Hogy álljak neki tanulni?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és egyszerűen képtelen vagyok tanulni.

Azt tudni kell rólam hogy én soha nem voltam szorgalmas, mindig is lusta voltam tanulni. A dolgozatokra úgy ahogy megtanultam amit kellett, hol jobban hol kevésbé. De most az érettségire semmit nem tanultam. Nem készülök egyetemre, csak legyen meg az érettségi, legalább mindenből 2-es 3-asra. Hogy álljak neki? Ti mikor kezdtetek el tanulni és hogyan?



2019. febr. 18. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vannak tételek, dolgozd ki őket, és oszd be, melyik nap hányat tanulsz meg. Ne aggódj, nem nagyon fognak megbuktatni.
2019. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát hidd el, nem te vagy az egyetlen aki még nem tanult az érettségire, nálunk mindenki márciusban kezdett el tanulni.... én is úgy emlékszem, hogy kb akkor kezdtem el átnézni az egész négy éves töri anyagot, egyedül a matekot kezdtem el januárban, úgyhogy még nem vagy lemaradva. Ha nem vagy értelmi fogyatékos, akkor szinte lehetetlen megbukni az érettségin, direkt úgy van felépítve, hogy még a legostobábbak is átlegyenek rugdosva. Ha kicsit is megerőlteted magad, meg lesz a kettes, hármas. Mondjuk nyelvből is kell érettségizni, ha abból most rosszul állsz akkor nagyon gyorsan állj neki mert azt nem tudod bemagolni egy héttel érettségi előtt mint mondjuk az irodalom tételeket.


Egyébként én úgy tanultam, hogy felmentem az Oktatási Hivatal oldalára, és letöltöttem a tantárgyak követelményeit - oda részletesen le van írva, hogy melyik témakörből mit kérdezhetnek az érettségin, szóval ami ott volt, azt mind kiírtam a könyvből füzetekbe jegyzetként, vagy bejelöltem a könyvben és így betanultam ezeket a részeket földrajzból és történelemből. Irodalomból meg ugye vannak a szóbeli tételek, ezeket meg tudod írni az órai jegyzetek meg a könyved alapján, vagy lehet a tanár lediktálta, már nem emlékszem. Oda nem készült senki az írásbelire, arra nem is nagyon lehet... max ha tényleg nem tudsz verset elemezni, vagy novellát írni, érvelni (nem tudom most melyiket kell) akkor olvasd el a jegyzeteidet, milyen szempontok szerint csináljátok órán...


Én matekból gimiben végig kettesre vagy bukásra álltam, de januárban elkezdtem tanulni egyedül, plusz hetente egyszer különtanárhoz jártam, így összejött a hármas matekból.


az OH hivatal fenn vannak az előző évek érettségijei megoldókulccsal, azokat oldd meg gyakorlásként

2019. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!