Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen, megkezdett félév...

Egyetemen, megkezdett félév esetén ha nem tudok bejárni, akkor mindenből megbukok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 4. félévet, a gyomrommal bajok vannak, fekély, reflux stb..állandó hányingerrel jár hiába van kezelve, közben terhes lettem, a hányinger felerősödött, bemegyek egy órára és ki kell mennem hányni, vagy be sem tudok menni..ilyenkor mi a teendő? Megbukok mindenből vagy lehet még passzivizálni?
2019. febr. 19. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A TO-n kellene megkérdezned, hogy van-e lehetőség passziváltatni*, vagy kérni, hogy mentsenek fel az óralátogatási kötelezettség alól. (Volt csoporttársam, aki ez utóbbit kérte, és csak vizsgákra kellett bemennie.) Nem írtad, hogy nappalira vagy levelezőre jársz-e, az utóbbin működött a kedvezményes vizsga, amit említettem, az illető sikeresen teljesítette a félévet.

Egyébként jobbulást kívánok, és gratulálok a babához! :)


* A mi TVSZ-ünk szerint a terhesség és a tartós betegség is olyan okok, amik miatt a megadott határidőn túl is kérhető a félév passziváltatása.

2019. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még lehet passzívàlni. Te tudod milyen szakon vagy,milyen órákat vettél fel. Előadásokat pl az én szakomon simán lehet teljesíteni bejaras nélkül is. De gyakorlatot már nem, csak 3x lehet hiányozni általában.

Gondolod at, ha van sok eloadas, akikből csak vizsga van, akkor kár lenne passzivra menni, otthon is fel tudsz készülni.

Még mindig könnyebb most, mint amikor már meglesz a gyerek. Szóval hajrá, szerintem csináld, próbálj mindent megtenni

2019. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyomós okkal bármikor lehet passziválni. De ezt a TOn kell kezdeményezni és a dékánnak jóvá kell hagynia, így tényleg erős indok kell. Szerintem ez már megállja a helyét amit leírtál.
2019. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!