Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könyv kiadás vagy egyéb...

Könyv kiadás vagy egyéb lehetőségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy Okj-s vizsgára kidolgoztam tételeket az előírtaknak megfelelően és minden tételt mind formailag és tartalmilag megállja a helyét, amiken darabonként több órán keresztül dolgoztam. (Ennek a képzésnek nincsenek anyagai/tételkidolgozásai, amiből gazdálkodni lehet. Elég sok könyvet, anyagot olvastam el az elkészítéséhez) A problémám az lenne, hogy a kidolgozottakat szeretném másoknak is a rendelkezésére bocsájtani és segíteni őket, azonban nem akarom egy ez “ingyen” vagy akár mások dicsőségére történjen.

Az iskolák is kérte a munkámat, hogy felhasználhassák, azonban ez biztossan úgy valósulna meg hogy a saját (tanáraik) eredménye lenne és ekképpen is hangoztatnák.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy is lenne a legjobb. Könyvkiadás?-túl költséges lenne és nem térül meg. Tartsam meg?-úgysem fogom soha többet használni és rossz érzéssel tölt el, hogy csak porosodik és “kárba vész az a sok kemény munka”, amit azok kidolgozásával töltöttem

Osztódássam magam valami jutalékért?- úgyis letudjám utánna fénymásolni

Rakjam fel valahova netre?- nem igazán tudom hogy az hogyan működik, akkor ez olyan lenne mintha mindenkinek a kezébe nyomnám csak úgy, annak sincs semmi “haszna”

Adjam el a sulinak?- egy kicsit bunkóság lenne, meg aztán nem hiszem hogy fizetnének érte

Szeretném ha nem veszne kárba és segíthetnék, de jó lenne ha a nevemet is adhatnám hozzá nem csak a munkát. Vagy törődjek bele?

Javaslatok?



2019. febr. 28. 06:33
 1/1 anonim ***** válasza:

"a kidolgozottakat szeretném másoknak is a rendelkezésére bocsájtani és segíteni őket, azonban nem akarom egy ez “ingyen” vagy akár mások dicsőségére történjen.

Az iskolák is kérte a munkámat, hogy felhasználhassák, azonban ez biztossan úgy valósulna meg hogy a saját (tanáraik) eredménye lenne és ekképpen is hangoztatnák.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy is lenne a legjobb. Könyvkiadás?-túl költséges lenne és nem térül meg. Tartsam meg?-úgysem fogom soha többet használni és rossz érzéssel tölt el, hogy csak porosodik és “kárba vész az a sok kemény munka”, amit azok kidolgozásával töltöttem

Osztódássam magam valami jutalékért?- úgyis letudjám utánna fénymásolni

Rakjam fel valahova netre?- nem igazán tudom hogy az hogyan működik, akkor ez olyan lenne mintha mindenkinek a kezébe nyomnám csak úgy, annak sincs semmi “haszna”

Adjam el a sulinak?- egy kicsit bunkóság lenne, meg aztán nem hiszem hogy fizetnének érte

Szeretném ha nem veszne kárba és segíthetnék, de jó lenne ha a nevemet is adhatnám hozzá nem csak a munkát. Vagy törődjek bele?"

1. Ha olyan helyesírással írtad, mint ahogy a fenti szöveget (pl. "Osztódássam magam valami jutalékért?- úgyis letudjám utánna fénymásolni"), akkor még nem teljesen igaz rá, hogy "mind formailag és tartalmilag megállja a helyét", van még vele dolgoznivaló - ezért is kerül pénzbe többek között, ha ki akarod adatni.

2. Döntsd el, hogy mi fontosabb: segíteni vele másokat, vagy anyagi hasznot húzni belőle.

Ha az előző, töltsd fel a netre valahova, oszd meg a linkjét minél több emberrel, és nyugodj bele, hogy nem lesz belőle anyagi hasznod - de károd se - viszont meglesz az a jó érzés, hogy egy csomó embernek segítettél. Fogd fel úgy, hogy már neked is segített a net ingyen egy csomó mindenben, most legalább visszaadsz valamit belőle az emberiségnek. :)

Ha az utóbbi, akkor gondold át, hogy mennyi pénz és idő befektetését jelentené részedről egy könyvkiadóval kiadatni, és mikor, mennyi pénz ütné a markodat cserébe - aztán majd látod, hogy megérné-e vagy sem.

3. Azt valahol megértem, hogy nem akarod, hogy az iskola tanárai a saját munkájukként akarjanak majd villogni vele... Esetleg kérdezd meg őket, hogy mit kapnál érte cserébe. (Ha nem "az iskola" kérdezte hivatalosan, hanem csak egy-két kíváncsi tanár a saját nevében, akkor valószínűleg semmit...)

4. "és “kárba vész az a sok kemény munka”, amit azok kidolgozásával töltöttem"

Kárba azért nem vész, hiszen azért dolgoztad ki, hogy tanulj belőle, és ez meg is történt: okos lettél, levizsgáztál. Máris megérte.

5. "Adjam el a sulinak?- egy kicsit bunkóság lenne, meg aztán nem hiszem hogy fizetnének érte

Szeretném ha nem veszne kárba és segíthetnék, de jó lenne ha a nevemet is adhatnám hozzá nem csak a munkát."

Mondd el a sulinak, hogy úgy szeretnéd odaadni nekik (hogy ingyen vagy nem ingyen, az egy következő kérdés), hogy a neveddel együtt forogjon a dolog, hogy aztán beleírhasd a szakmai önéletrajzodba is akár, hogy te kvázi publikáltál egy ilyet. Ha nem is fizetnek érte, így azért már ér valamit dolog, nem?

6. "Rakjam fel valahova netre?- nem igazán tudom hogy az hogyan működik, akkor ez olyan lenne mintha mindenkinek a kezébe nyomnám csak úgy, annak sincs semmi “haszna”"

Úgy is felrakhatod a netre, hogy ne férjen hozzá akárki, csak az, akinek te megengeded.

2019. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!