Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ennyire igénytelen az...

Miért ennyire igénytelen az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Ezzel a korlátozott vesszőhasználattal kibuktatnak, elég rossz így olvasni, hogy akár 300 karaktert leírnak egy vessző vagy kötőszó nélkül.
2019. márc. 2. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igénytelen, csak te nem tudsz jól angolul. Ha tudnál, akkor nem zavarna, hogy hány vessző van benne. Egy angolnak aki nem tud eléggé jól magyarul az lenne az idegesítő, hogy a magyarban ilyen sok a vessző, mivel neki az lenne szokatlan.
2019. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pont ezért igénytelen, mert nem elég kifinomult.

Ennyi erővel hagyjunk el mindent és maradjunk a tőmondatoknál.

2019. márc. 2. 14:25
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem feltétlen függ ez attól, hogy mennyire tud az illető angolul. Az amerikai lektorom nem értett több egyértelmű dolgot sem egy beadandómban, pedig elolvasta a barátnőm is előtte, és ő nem akadt fenn semmin, mindent értett. Sok egyértelmű dolgot külön le kell írni emiatt, amit magyarul nem kellene.
2019. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
#3 Te sem tudsz angolul, ha az amerikai lektorod nem értette mit írsz, az azért van, mert valamit hibásan írtál. Ha egy amerikai megfogalmazta volna ugyanazt a gondolatot írásban, azt értette volna. Az, hogy a barátnőd meg pont megértette mit akarsz mondani nem jelent sokat.
2019. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Pedig tudok angolul. Ha ez számít, ő maga mondta, hogy nagyon jól beszélek, és szerinte kimehetnék egy kicsit Amerikába az egyetem alatt, mert boldogulnék ott. Ha beszélgetünk mindig oda-vissza megértjük egymást, és ez a lényeg. Ebből én látom, hogy itt csak a az írással volt konkrétan gond.

(Plusz a magyar ember a nyelv miatt másképp gondolkodik, ezért is lehet hogy a barátnőm megértette, még ő nem.)

2019. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan erre utaltam, hogy valami gond volt azzal amit írtál, persze gondoltam hogy ha írtál valamit angolul akkor nyilván tudsz angolul valamilyen szinten, nem szó szerint értettem. Ez viszont nem az angol nyelv hibája, és igazából nincs sok köze ahhoz, amit a kérdező mond - neki az a problémája, hogy az angol nyelv nem úgy működik mint a magyar. Ilyen problémája meg csak annak van, aki nem beszéli magas nyelven az angolt. Hidd el kérdező, sem egy anyanyelvű sem egy az angolt magas szinten beszélő nem szokott azon gondolkodni, hogy mekkora segítség lenne, ha több vessző lenne a szövegben. Én is most spanyolul tanulok és abban sincs annyi vessző mint a magyarban, és olyan furcsa, hogy minden egybe van, de tudom, hogy ez csak azért van mert még nem vagyok annyira hozzászokva a nyelvhez.
2019. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ilyen problémája meg csak annak van, aki nem beszéli magas nyelven az angolt."


Korlátolt vagy.

Te olyan vagy, mint a rokon, akinek cirkó izéről megy a melegvíz, azaz ki kell engedni egy fél m3-t, mire meleg víz jön.

Szerinte nem szar ez a rendszer, csak ki kell számolni, hogy ha akarsz valamit, akkor annyival hamarabb megnyisd.

Na, ugyan ilyen korlátolt a gondolkodásmódod.

A magyar egyszerűen kifinomultabb, ugyan úgy, ahogy egy hagyományos bojleres megoldásnál se folyik el 600 m3 víz.

2019. márc. 2. 16:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor olvasgass magyarul. Egészségedre!
2019. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sírhatsz amennyit akarsz, nem te fogod kitalálni, hogy mi a világnyelv és a tudomány nyelve. Ha nem tudsz angolul a mai világban, analfabétának számítasz lassan.
2019. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Na, amikor a buta elkezd okoskodni...

Az angol nyelv sokkal kifinomultabb, mint gondolnád. Majd ha egyszer megtanulsz rendesen angolul, rájössz.

De ha már a vesszőknél tartunk, ugye tudod, hogy például ez a két mondat mást jelent?


"My grandfather, who is 87, goes swimming every day."

"My grandfather who is 87 goes swimming every day."

2019. márc. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!