Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az osztatlan jogászon kívül...

Az osztatlan jogászon kívül milyen jogi jellegű szakokat érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyat szeretnék, ahol annak is hasznát vehetem, hogy beszélek nyelveket.

"Sajnos" már mást is tanultam, így ellőttem az állami féléveimet (2 maradt), de a jog világa egyre jobban érdekel.

Mit ajánlanátok?


Köszönöm előre is! :)


2019. márc. 3. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nemzetközi tanulmányok?
2019. márc. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nemzetközi tanulmányokat mindenki csak szidja ezen az oldalon. :( Amúgy érdekelne, csak így kicsit bizonytalanul vágnék bele.
2019. márc. 3. 00:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon mindent szidnak ami nem informatikai, mérnöki, vagy orvosi, úgyhogy ne az alapján válassz, hogy mit mondanak az itteni fogyatékosok.
2019. márc. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ mit szeretnél csinálni. Ha csak érdekel akkor nem biztos, hogy érdemes öt évet belefektetni. Ha komolyan szeretnél benne dolgozni akkor viszont csak az érdemes. Ugyan a többi szakkal is fogsz tudni jogi területen dolgozni de előbb-utóbb jönni fog egy pont , ahol az előrelépéshez kellenei fog egy jogász diploma. Főleg közigben vagy államigazgatásban. Ha meg önálló praxist akarsz vagy ügyvédi irodában dolgozni, akkor jpgász diploma nélkül labdába sem rúghatsz. A nyelvetudás meg szerintem minden versenyszakmánál nagyon jól jön.
2019. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!