CAD-CAM Informatikus?

Figyelt kérdés

Idén végzek CAD-CAM infósként és már van Gépi forgácsoló, CNC gépkezelő végzettségem egy érettségim es most lesz a CAD-CAM.


Szerintetek el tudok helyezkedni ilyen végzettségekkel?


És van esélyem hogy irodai melót kapok?


Ki mit gondol? Irjátok nyugodtan. ;)


Előre is köszi



#informatikus #CAD #képzés pályakezdő
2019. márc. 3. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Gepkezelo es forgacsolo szakmakkal miert irodaba akarsz menni? Egyebkent siman van ra esely, ha jol tudsz hasznalni valamilyen 3D CAD-et (Inventor, Solid Edge, Creo, stb.).
2019. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is mit értesz irodai meló alatt? :) Ha CAD tervezéssel szeretnél foglalkozni akkor tovább kell tanulnod, ilyen munkakörre csak mérnököt keresnek a cégek. Ami érdekes lenne számodra az a CAM-es munkakör. Ehhez el kellene töltened 3-5 évet gyártásban, CNC gépen dolgozva, lehetőleg egyedi gyártásban. Ez idő alatt szerzel annyi tapasztalatot hogy probléma nélkül tudj CAM-el CNC programokat írni. Azt kell átlátnod hogy ha találnál is olyan céget ahol egyből be tudsz ülni irodába, nem nagyon tudnál mit csinálni. Amit az iskolában oktatnak az nagyon kevés ahhoz hogy felfogási terveket készíts, megfelelő szerszámot, technológiát válassz. Munkát biztosan találsz de a helyedben első körben CNC gép mellett helyezkednék el hogy begyakorold a szakmát. Én 10 éve egy szar műhelyben kezdtem 80 ezres fizetéssel, ma 5 tengelyes gépeket programozok egy kényelmes irodából nettó fél millió feletti fizetéssel, de ehhez végig kellett mászni ezt a létrát.
2019. márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
CAD tervezésre tényleg csak mérnököt KERESNEK a cégek, de annyira nehezen találnak, hogy csomó helyen felvesznek akkor is, ha csak értesz hozzá, akár mérnök vagy, akár nem. Első voltam.
2019. márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából gyakorlati idő alatt dolgoztam és tanultam hagyományos gépeken és alkalom adtán Cnc gépeken.


Szóval akkor ne várjak ilyen végzettségekkel kezdőként irodai munkát? Nem nagyon van rá esélyem?

2019. márc. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!