Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érettségi?...

Mennyire nehéz az érettségi? Igazán mindenki ezt megcsinálja?

Figyelt kérdés

S Z L O V Á K I Á B Ó L

S Z Á R M A Z O M

Azért írom, mert fogok itt írni jegyeket, és nektek magyaroknak fordítotját jelenti.


Már holnap lesznek az érettségi vizsgáim. Holnap lesz tesztelés szlovák nyelvből, és aztán tesztelés után fogalmazás. Kaptunk tételeket, olvasgatom regaláb 5x-10x mindegyik lapot.

Szerdán lesz német nyelvből tesztelés, és fogalmazás.


Voltam már ilyen vizsgán 3x is. Az 1. volt amikor csináltam vizsgát a szakmámból, hogy meg legyen a szakmám, hogy regaláb legyen valamilyen papír a kezemben, hogy kivagyok tanulva valaminek. Sikerült sikeresen letennem a szakmai vizsgát. Adminisztráció a szakmám. Izzadtam bent a teremben, csurgott rólam a víz, csupa-csupa izzadt voltam, annyira stresszeltem. Nagyon stresszes típusú ember vagyok. Akkor 3.-os voltam, most már 5-es. Rosszul mennek az éveim, én már réges-régen kellene már dolgoznom.


a 2. vizsga az autóiskola volt. Olyan szerencsém volt, hogy épp azt a tesztet húztam ki, amit tudtam szerencsére. Nem hittem el, hogy letettem. Nagyon örültem. Ennyire még nem voltam boldog mint akkor, mert minden álmom az volt, hogy vezethessek autót.


3. Vizsga volt a pótvizsga fizikából tavaj: Itt szószerint nem tanultam egyaltalán, mert melót kerestem a nyáron, hogy ne legyek otthon, de olvasgattam szintén, de nem volt annyi időm a tanulásra, mert dolgoztam. Szerencsére tovább engedett a tanítónéni. Ahhoz képest, hogy nem tudtam semmit.



Nehéz az érettségi? Mennyi az esély arra, hogy egy rossz tanuló 4,5 jegyekkel megcsinálja a vizsgákat? Legjobban félek a szóbeli felelésektől. 33%-ra meg kell írnom a tesztet az egyik nyelvből és a másik nyelvből is. Ha neadjisten 33% alatt, akkor 1,2,3 ért kell felelnem, ami reménytelen az én számomra.


Nagyon bevagyok parázva. Szoktatok puskázni? Vagy inkább ne próbalkozzak?


2019. márc. 11. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyar nyelvből érettségizel? Teljesen értelmetlen zagyvaság, amit leírtál.


Nem szoktam puskázni. Pláne nem humán tárgyakból.

2019. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Magyarból nem
2019. márc. 11. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!