Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiszámolni pont...

Hogyan kell kiszámolni pont és egyenes távolságá a koordinátatengelyen?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a pontból az egyenesre bocsájtott merőlegest kéne kiszámítani, de nem értem hogyan. Sohasem tudom mikor melyik képletet kell használni :(

2019. márc. 10. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Rossz a hozzáállásod. Nem képleteket kell használni. Ezt felejtsd el. A matematikában csak néhány fogalmat kell megértened, a többi logika.

Egy egyenest két tulajdonságával adunk meg: egy rajta lévő ponttal és az irányvektorával vagy a normálvektorával. Egy pontból egy egyenesre bocsájtott merőleged egy olyan egyenes, amin ez a pont rajta van és az irányvektora merőleges a másik egyenes irányvektorára - azaz annak a normálvektora.

Ha sikerült kiszámotanod a merőleges egyenes egyenletét, akkor meg tudod keresni az egyenesek metszéspontját, innen pedig már egyszerű kiszámolni a két pont távolságát.

2019. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos így sem tudom megcsinálni :(

Az egyenes egyenlete y=-2/11x+37/11

A pont pedig (6;8)

2019. márc. 10. 20:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Megoldottam! :D
2019. márc. 10. 20:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Az egyenes meredeksége -2/11, a merőleges egyenessége 11/2 lesz. És akkor utána az y-y0=m(x-x0) képletbe behelyettesítve a C pont koordinátáit meg kapom a merőpeges egyenletét. És a két egyenes egyenletének a metszéspontját ki tudom számolni egyenletrendszerrel és onnan már könnyű a távilságot kiszámolni :D
2019. márc. 10. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!