Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is hasznosabb...

Szerintetek is hasznosabb lenne olyan érettségi tételeket kiírni ami valóban az életre való érettséghez járulna hozzá? Ha igen, ti milyen tételeket vennétek be?

Figyelt kérdés
Pl.: elsősegély nyújtás, milyen tünetek esetén kell sürgősségire menni, protokolláris dolgok, retorika, prezentáció tartása, gazdasági ismeretek, alapvető jogi ismeretek stb.
2019. márc. 11. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az éretségi feladata a felsőbbfokú tanulás lehetősége.
2019. márc. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az érettségi az általános müveltséget mutatja, és amiket felsorolsz, azok nem épppen tartoznak bele ebbe.
2019. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Elsősegélynyújtás van jogosítványszerzésnél is. Bár egy ilyen tárgy bevezetése valóban hasznos lenne.

Retorika: ezt tanítják irodalomból, történelemből, az bőven elég is, mert semmi haszna nincs.

prezentáció: Informatikából tanuljátok a Power Pointot. De önállóan is megtanulhatod.


gazdasági ismeret: Elmész gazdasági szakközépiskolába és már tanulhatod is.

Jogi ismeretek: Ez is külön szakterület, de nem érdemes betanulni a jogszabályokat, mert csak úgy lehetsz fejlődőképes, ha napi szinten követed a változásokat.

Ami ma még bevett gyakorlat a jogban, egy év múlva lehet hogy elévült lesz.

2019. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem már általános iskola végén kellene végezni egy "általános képesség" felmérést hogy az adott diák milyen eredményre esélyes az érettségin.


Én ilyen változtatásokat vezetnék be..persze ez sose fog megtörténni mert így intézmények zárnának be.Tanárok vesztenék el az állásukat stb.


Mert full felesleges elvégezni úgy 4 évet hogy lesz egy 2-3 közötti átlagú érettségid.Begyjutósnak jó lesz kategória.Mert utána nem tudsz jóformán semmit se kezdeni vele.Kivéve ha nem szeretnél rendőr szerződéses katona vagy tűzoltó lenni.Az ilyen érettségire épülő komolyabb okjs képzéseket hagyjuk mert oda is jobb érettségi eredmény ajánlott.Többi szakmához pedig elég 8 általános is.

Tisztában vagyok vele hogy vannak könnyű szakok ahova elég minimum ponthatár is de ezek elvégzése után se lesz több mint egy begyujtós papír :D

2019. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Miért begyújtósnak jó? Soha nem kérdezték az érettségi eredményét tőlem, nem volt 3-as az átlagom, ha egy álláshoz érettségi kellett, a számát kérték-ami nem mutatja az eredményt, csak azt, hogy leérettségiztem.

Valóban egy büfészakot végeztem el utána, 4-es diplomaátlaggal, amivel utána egyetemre mentem. És diplomámmal-tök mindegy milyennel, bármelyik egyetemre jelentkezhetek, bármilyen munkahelyre jelentkezhetek, nem is kérdezik van e érettségim.


A munkahelyemen is annyit kérdeztek van e diplomám-csak a fizetés miatt, 100ezerrel magasabb a fizetésem a nem diplomásokéhoz képest. Senki meg sem nézte milyen diploma, meg milyen eredménnyel végeztem.


A kutyát nem érdekli sem az, hogy milyen eredménnyel végeztél, sem az, hogy mit, van papírod, mi a száma, ennyi.

2019. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit elbeszélünk egymás mellett.

Szakmunkás melónál hol kérik az érettségit ?!

Ha te tovább mentél tanulni akkor rád nem vonatkozik amit írtam mert én azokra gondoltam akiknek elégséges-közepes érettségi eredményük lett amivel nem fognak továbbtanulni.

Mert szerinted van értelme megszerezni az érettségit ha csak közepes eredményre vagy képes ? Az én tapasztalataim alapján semmi értelme csak elvesztegettem 4 évet :D

A másik pedig hogy te nem írtad milyen állásokra jelentkezel meg hogy milyen diplomád van.

Így nem értem mire akarsz gondolni.

Viszont részben igazad van hogy sok helyre elég csak a "papír" megléte de ott ne számíts nagy fizetésre.

Manapság többet ér egy valós kitűnő szakmai bizonyítvány és jó nyelvtudás mint egy kettes hármas érettségi vagy egy bölcsész diploma.

2019. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es átlaggal érettségiztem.

bölcsészdiplomám van.

olyan állás, amihez felsőfokú végzettség előny.

nettó 300 a fizetésem. nem jó, de az elvárások is ehhez mértek, két gyereket (egyik még beteg is) nevelek egyedül, ez tökéletes.


nem lennék jó szakmunkás, mert fizikai állóképességem nulla, lifttel járok, meg kocsival, ráadásul türelmem sincs és kézügyességem sem-szóval hiába keresnék kőművesként ennél többet, ha egy darab téglát nem tudok arrébb rakni.

2019. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak

Ezek közül az égvilágon semmit.

1-elsősegélynyújtás, határozottan emlékszem azt tanultam, szigorúan tilos újraéleszteni embereket szívmasszázzsal, csakis orvos teheti. Most meg ha elbotlik valaki éleszd újra propaganda megy. Orvos ismerős mondta mikor kezdte az orvosit tanítottak neki valamit, ami a szakvizsgára szigorúan tilos volt már úgy.


sürgősségi: hát én sűrűn megfordultam ott, különböző tünetekkel, volt hogy kioktatott a doki hogy ilyen tünetekkel nem kéne jönni, aztán mégis megvizsgálta a gyereket, azonnal rohanni kellett a gyerekkel a kórházba. És egy vénasszony volt az orvos-mégsem tudta eldönteni, laikusként honnan tudnám. Mondtam is neki, az előbb még ráértünk fecsegni a plakátról most meg kórház? Jó beismerte, hogy hülye volt.


Retorika, prezentáció: angolszász kultúrában vannak ennek hagyományai, nálunk izzadságszagú lenne.


gazdasági ismeretek, jogi ismeretek: nincs hozzájuk elég élettapasztalat, ezeket nem lehet magolni, érteni kell, érteni pedig akkor fogod, ha hitelt akarsz felvenni, ha elveszel a jog útvesztőjében-ez nem történik meg 18 évesekkel.


Viszont amit csinálnék-eltörölném a kötelező érettségi tárgyakat, tök értelmetlen humán-reál-készségtárgyakból érettségiztetni-a készségtárgyból a legnagyobb ostobaság, de a humán beállítódású ember nem fog jól teljesíteni reál tárgyakból és vica versa, ezért így nagyon alacsony a követelményszint-nagyjából az amit magolással bármilyen érdeklődésű ember el tud sajátítani, gondolkodni egyáltalán nem kell hozzá, 20% a kettes, másrészt a tanultak 90%-a elfelejtődik az érettségi utáni 5 éven belül hiszen csak bemagoltad. Ebben a tekintetben másolnám az angolszász rendszereket.

2019. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!