Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Besokalltam, nem ez az én szakom?

Besokalltam, nem ez az én szakom?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat kell tanulnom egyetemen. Eddig bírtam, tettem a dolgom, nem lett minden vizsgám ötös, főleg hármasokat kaptam, de úgy gondolom elég volt, viszont most a második félévem elején kifújtam. Egyszerűen nem bírok leülni tanulni, rosszul is vagyok. Lehet lustaság, de egyszerűen túl sok, és nagyon szeretem a szakot, de úgy érzem nem vagyok ide való. Ha itt kellene lennem, akkor nem szenvednék, erre mégis besokalltam pedig a többi év még ennél is nehezebb lesz sokkal. Nem akarok már tanulni, szabadságot szeretnék, hogy csak legyek, pihenjek, utazzak, akármi. Lehet itt kellene hagynom, és elmennem dolgozni? De annyira fájna, ha feladnám, amíg ki nem hullok csinálni akarom, de nem áldoznám fel érte minden szabadidőm. Már pedig minden hétvégém elmegy a tanulással és a kötelességekkel. Ha egyszer elmegyek moziba, akkor pedig gyötör a bűntudat. Szeretnék a barátaimmal is kimozdulni végre. Ez mindenkivel előfordul? Elveszett minden motivációm. Mit tegyek?

2019. márc. 12. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, milyen szakon tanulsz?
2019. márc. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
19,orvosi
2019. márc. 12. 23:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Passzív félév esetleg? Addig diákmeló,utazás, buli, aztán újult erővel belevághatsz.

Érzed az elhivatottságot? Még mindig orvos akarsz lenni?

2019. márc. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez a baj, ha most megkérdezi valaki, akkor nem. Nem érzem :( pedig annyit tettem érte. Amúgy már én is gondolkoztam passzív felévben, de félek, kiesnék a ritmusból...
2019. márc. 13. 00:05
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Első vagyok.


Lehet, hogy csak én látom így, de aki orvosira jár, és nem szereti, nem biztos benne, ott elég nagy baj van!


Az orvosi meló kemény, és nagy megbecsüléssel jár, lelkiismeretes hivatás. Ha nem vagy biztos benne, akkor kontár vagy, vagy veszélyes kontár.

2019. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Orvosin mindenki szenved, nem csak te, nyugi. :D


Szerintem néhanapján mindenkinek vannak ilyen gondolatai, mint neked. Ne hajtsd magad agyon, pihenj is néha. Ha most arra van szükséged, akkor most pihenj kicsit, utána mehet tovább. Nem muszáj mindig a maximumot nyújtanod, amit tudsz. Melyik egyetemre jársz, hogy ennyire tanulnod kell minden hétvégén? Nálunk azért a szorgalmi időszak nem ennyire vészes, én vizsgaidőszakban vagyok mindig a halálomon. :D Nem tudom nálatok hogy van, de nálunk anatómiát kivéve nem kellett semmiből sem komolyabb erőfeszítéseket tenni egy-egy demóra első évben, mert túl sok előnnyel nem jártak, ha jól sikerültek, a minimum szintet meg nem volt túl nehéz megugorni.

2019. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok bosszúból embereket ölni, csak mert nehéz volt az utam. Pont ellenkezőleg, azért jöttem, mert segíteni szeretnék az embereken, hátha egyszer az ország egészségügye is alkalmas lesz ehhez. Mindössze elbizonytalanodtam, hogy nem tudom elvégezni, és pont emiatt görcsölök, mert egy világ omlana össze bennem, hiszen ahogy írtam sokat tettem ahhoz, hogy bekerüljek, nagyon sokat,és még többet a mostani vizsgaidőszakban. Mondhatni az álmom vált valóra mikor felvettek, mégis annyira nehéz, lehet ez átmeneti, és csak pihennem kellene, de nem tudom jelenleg.
2019. márc. 13. 00:20
 8/19 A kérdező kommentje:
#6 akkor másnak is ismerős... Az az igazság, az elején elültették azt, hogy ha év közben nem tanulsz eleget, a vizsgaidőszakot el is engedheted, mert kevés az időd addigra. Most pont az anat az, ami ugrásszerűen több lett és emellé veszem a bikémet is, mert félek tőle (fizikával jöttem).
2019. márc. 13. 00:23
 9/19 A kérdező kommentje:
És akkor most emellé indult meg a zhk sora, lehetséges túlspilázom, és tényleg pihennem kellene a hosszú hétvégén.
2019. márc. 13. 00:24
 10/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
14%

Mi lenne veled a BME-n?

Szedd össze magad, meg lehet csinálni.

2019. márc. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!