Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a matek?

Miért nem megy a matek?

Figyelt kérdés

Általános iskolában imádtam. Mindig dicséretes voltam. Középsuliban most emelt óraszámban tanulom és most eljutottam oda hogy kezdem teljesen megutálni.

Szívem lelkem belerakom és mostanában így is csak 2est kapok.

Járok különtanárhoz is.

Sokszor matekbol hétvégére 6 oldal leckét kapunk és nem függvényekből!

Lehet a kevesebb néha több lenne.

Sokszor a különtanárnál a leckémet javítjuk mert sok a hiba. Aztán gyakorlunk.

Az se mondható el hogy nem tanulom meg a szabályokat mert minden órán felelünk belőlük.

Most kezdem feladni.

Tudtok valamit tanácsolni?



2019. márc. 17. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha korábban szeretted és fokozatosan utáltad meg, az egyértelműen rossz tanulási módszerre vall. Feltehetően magolásra. Ez azt jelenti, hogy valójában nem értetted, hanem tudtad. Csakhogy a matematika egyre bonyolultabb, egy idő után megjegyezni nem lehet. Eközben egyre több sikertelenség ér, ez pedig utálathoz vezet.

A tanulás során csak akkor szeretünk egy tárgyat, ha sorozatos sikereink vannak, ez pedig - különösen természettudományoknál - kizárólag megértés alapján lehetséges.


Hogy miért nem érted, annak sok oka lehet. Alapvetően a rossz tanár az elsődleges ok, neki észre kell vennie ezt (bár ma erre elég kicsi a lehetőség). Nem akarok látatlanban bírálni, de a különtanár célja a tartós munka, ez pedig nem a diák sikere esetén következik be.


Megérteni annyi, hogy a problémát képes az ember saját szavaival visszamondani. Lehet, hogy hebegve (eleinte), de ez éppen azt mutatja, hogy gondolkodva találja ki, ez a megértés első jele. Ha pedig a visszamondás sikerül, akkor feladatokon kell kipróbálni. Amíg az ember tanácstalan, addig nem érti. Ha megoldani nem is tudja, te tudja miért nem, az is első jele a megértésnek, hiszen tudjuk, mit nem tudunk (a kettőt szét tudjuk választani).

2019. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg úgy tanulni,mintha tanítanál.
2019. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy általánosban gyenge volt a szint, a középiskoládban meg erős és nagy a differencia.
2019. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg az általános és a középsuli közti nagy eltérés okozza. De régebben tényleg imádtam. Ugy kell elképzelni hogy szabadidőmbe folyton a matekrol olvastam, nyárra meg KÉRTEM a tanártól feladatokat. Ilyen kis matek buzgó mócsing voltam.
2019. márc. 17. 20:50
 5/5 anonim válasza:

Szerezd vissza a kedved hozzá. Ha egy feladat megy az pozitív visszajelzés lesz így visszajön a kedved is.. Csak gyakorolj még.

Nekem is így volt.

Általánosban 5-ös voltam majd és . De volt egy feladat amit az összes osztálytársammal gyakoroltam. 5-ös lett. Utána sorra jött vissza a kedvem. Megvolt a motiváció. Pár rossz jegy miatt nem jelenti azt ,hogy béna lennél.

2019. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!