Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti tudtok képernyőről tanulni?

Ti tudtok képernyőről tanulni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, a legtöbbször diáról tanulok vagy elearning rendszerből, de a diákat muszáj kinyomtatnom, mert egyszerűen kell hogy tudjam lapozni, stb. Kiemelni nem nagyon szoktam, meg plusz rájuk jegyzetelni sem. Viszont akkora pocsékolásnak érzem, hogy ennyi papírt használok (meg persze festéket). Próbálom optimálisan csinálni, 4-6 dia egy odlalra, fekete-fehér két oldalasra stb, de így is soknak érzem. Alapevetően nem azért nem megy, mert elkezdek minden mást csinálni a laptopomon, egyszerűen csak nem esik jól. Szerintetek át lehet szokni, ha le akaork mondani a sok papírról? Nektek könnyen megy a tabletes, számítógépes tanulás?

2019. márc. 20. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Utálom. Nekem muszáj írott, egybefüggő szöveget tanulnom, úgy jegyzem meg jól. Ja, sok papír, de máshogy zavaró.
2019. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is nyomtatva szeretem. Nem pazarlás ez, odaadhatod majd a következő évfolyamnak is.


Az sem jó, ha egész nap a monitor előtt görnyed az ember, rontja a szemet, megfájdítja a hátat, stb.


Akkor már inkább nyomtasd ki, azt fekve is tanulhatod.


Na meg a számítógép is fogyasztja az áramot, a sok használattal csökken az élettartama, szóval nem feltétlen spórolás ami csak elektronikus.

2019. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szeretek gépről tanulni.

De a diákat utálom:(

Általában kiszórom a diákból, ami nem kell, és csak a lényegből csinálok egy új diasort. Sokszor azt is úgy, hogy kevesebb legyen a végeredmény: ha egy-egy dián csak 1-2 fontos dolog van, összevonom. A maradékot ha kell, úgy nyomtatom ki, hogy 8 dia / oldal.

De volt olyan is, hogy a lényeget áttettem wordbe, és lett egy csomó diából 3 gépelt oldal:)

2019. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, és soha nem is tudtam. Mikor én jártam egyetemre, még kevesebb elektronikus anyagot kaptunk, az igaz, de mindig kinyomtattam mindent. sokszor használt papír hátuljára, vagy kétoldalasra én is, de nekem ahhoz, hogy oda tudjak koncentrálni, kellettek a kiemelések, hogy kézzel fogható legyen, plusz a képernyőt se tudtam soha egész nap nézni, fájt tőle a szemem, fejem.
2019. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!