Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem csinálok TDK-t kevesebb...

Ha nem csinálok TDK-t kevesebbet érek?

Figyelt kérdés
Sosem gondolkoztam rajta, de most egyre több csoporttársam mondja, hogy szeretne TDK-zni, vagy kutatni. Orvosin vagyok egyébként, és félek, hogy ettől én kevesebb vagyok, ha nem csinálok ilyet. Illetve, hogy akkor ők biztosan okosabbak, meg én nem vagyok ide illő. Van itt olyan, aki nem feltétlen orvosin tanult, de megbecsült a szakmájában, annak ellenére, hogy nem TDK-zott?

2019. márc. 20. 17:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Illetve az is zavar, hogy míg mások új eljárásokat, gyógymódokat fedeznek fel, addig én csak egy sima orvos leszek, aki letudta az egyetemet, de soha nem talált fel semmit...
2019. márc. 20. 17:48
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyébként egy ideig gondolkodtam én is rajta, de elvetettem, mert sok időt elvenne szerintem, én pedig már ígyis ki vagyok fáradva teljesen,nem szeretnék jövőre még egy dolgot találni, ami kimerít. De itt bejön, hogy biztos lusta vagyok, meg nem is érdekel az egyetem, meg itt kellene hagynom inkább, ha annyira nem érdekel, hogy kutatni sem vagyok képes, meg elég okos sem vagyok. Segítség?
2019. márc. 20. 18:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlságosan is adsz mások véleményére. Ha szeretnél TDK-zni, akkor csináld, de csak azért mert mások szeretnének ne csináld. Ne másnál akarj jobb lenni, hanem önmagadnál. Olyan dolgokat csinálj, ami téged érdekel.


(Nem az orvosira jártam, de én is megjártam ezt a kört, végül nem TDK-ztam, másba fektettem az időmet. És így visszagondolva nem döntöttem rosszul és az a plusz 1 sor az önéletrajzba se számít igazán sokat - de erre csak utólag jöttem rá. Ha orvosi után PhD a cél, akkor abszolút célszerű, egyébként csak akkor, ha van is hozzá kedved.)

2019. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

Istenem, mi ez a sok nyáficolás újabban itt az orvosisok között? Le kell ülni a fenekedre a könyvtárban vagy otthon, aztán meg kell tanulni az anyagot. Rengeteg embernek sikerült már előtted is. Nem nyavalyogni kell folyton, hogy kevés vagyok meg buta vagyok meg nincs erőm meg stb.

A kérdésedre konkrétan válaszolva: 3 dologban látom értelmét a tdk-nak. Vagy tényleg érdekel egy adott kutatás, és kutatóként is akarsz dolgozni, nem pedig osztályon. Olyan helyre akarsz menni rezidensnek ahol nagy a verseny, sok a protekciós, és így kell bedolgoznod magad. Vagy a harmadik eset, amivel nem voltam egyedül az évfolyamtársak között sem, nem akarod hatodévre hagyni a diplomamunkát, hanem megcsinálod pl ötödéven a tdk-t, aztán írsz belőle egy pályamunkát, hogy ennyivel kevesebb dolgod legyen. Attól, hogy csinálsz egy tdk-t nyilván rosszabb orvos nem leszel, de igazából jobb se. Attól, hogy beleásod magad egy kutatásba, cseppet sem leszel előrébb a későbbi munkád során.

2019. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valójában jelenleg nem érdekel a kutatás. Nem a tanulással van a bajom, ha nem inkább azzal, hogy ez a plusz munka már sok lenne nekem, meg az amúgy is kevés szabadidőmnek; és hogy ha nem érdekel, félek, eleve a szak sem érdekel(...lehet kellene egy pszichológus). Ez fogalmam sincs miért jutott eszembe, talán ahogy itt olvasgattam a kérdéseket, és én is elbizonytalanodtam.
2019. márc. 20. 18:32
 6/16 A kérdező kommentje:
Mert amúgy nem terveztem soha PhD-zni, csak most lehet a féltékenység miatt elfogott az érzés, hogy akkor én nem vagyok elég jó ahhoz, én csak egy egyszerű orvos leszek. Pedig kevesebben vannak a Phd-sok, mint a 'sima' orvosok, és egy 'sima' orvos is sokat tett, és jó orvos lehet belőle.
2019. márc. 20. 18:34
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, ne csináld. (De diplomamunkát úgyis írni kell valamiból).

Én TDK-ztam, a leghasznosabb dolog volt, amit az egyetemen valaha csináltam. Messze ebből tanultam a legtöbbet (bár nyilván szerencse kérdése is volt, mert jó konzulensem volt és olyan téma, ami rettentően érdekelt.)

2019. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És ahhoz képest, amennyit alapból tanultál, mennyit tett még hozzá a TDK munkára a készülés (gyűjtés, írás stb.)?
2019. márc. 20. 18:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve az is zavar, hogy míg mások új eljárásokat, gyógymódokat fedeznek fel, addig én csak egy sima orvos leszek, aki letudta az egyetemet, de soha nem talált fel semmit..."


Ha ennyire zavar, akkor talán tenni kéne ellene. Azt mindenképp el kell ismerned neked is, ha valaki TDK-zik, az többlet munka és plusz tudás olyanhoz képest, aki nem csinált semmit az egyetem alatt.

És legjobb egyébként már az egyetemi évek alatt bedolgoznia az embernek valahova magát, nehogy csak a képzés után derüljön ki, hogy az első helyére -tapasztalat vagy tudományos munka hiányában- valami irreálisan alacsony bérezést adjanak, ahogy az egyébként az orvosi szakmában jellemző is.

2019. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ilyenek miatt csinálnád, de amúgy nem érdekel, akkor hagyd.
2019. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!