Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van 2 db négyes dolgozatom...

Ha van 2 db négyes dolgozatom matekból, (Ebből egy témazáró) és a mostanit egyesre írnám, akkor a témazárót nagyobb súllyal nézik? Félek a bukástól😫 (Nagyon nem megy)

Figyelt kérdés

2019. márc. 24. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg a témazáró duplán számít.

Szóval 4+2*4+2*1=14, és 14:5=2.8

Az hármas. De mi fene, nem tudsz átlagot számolni?

2019. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy a te iskoládban hogyan számítják a dolgozatok súllyát. Az enyémben három féle jegy van (pl. Kisjegy, felelet/doga jegy, témazáró jegye) és mindhárom más súlyozással van (1,2,3). Ezért az én esetemben pl így kell kiszámolni az átlagomat ha van egy 4es dolgozatok, 4es tz és egy 1es tz: 4x2(sima doga kettőt ér)+4x3+1x3(tz hármat ér) és az égészet elosztom a jegyeim számával, ami a súlyozások miatt ebben az esetben úgymond 8. Tehát az átlagom 2.88 lenne. A te esetedben ha nem három féle, csak kétféle jegy van (doga/feleles, tz), akkor ugyanígy csinalod, csak egyel kevesebbel szorzod meg és annyival kevesebbel osztasz: 4x2(tz)+4x1(sima doga)+1x2= 14. 14/5=2.8. Ha pedig nincs súlyozása a jegyeknek, akkor csak siman osszeadod és elosztod a darabszámmal.
2019. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk 2 féle van:Sima kisdolgozat és témazáró. Nagyon nem megy ez az anyag, eddig mindig 5-ös voltam matekból...

2019. márc. 24. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Azért egy sima átlagot tudnod kéne számolni.
2019. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudok átlagot számolni, de félek, hogy ez egyes lesz és be vagyok rezelve eléggé. Sohasem írtam még négyesnél rosszabbat
2019. márc. 24. 10:58
 6/6 anonim válasza:
Ha 1 egyes dogád van és a többi jegyed 4-5 akkor hogy buknál meg?
2019. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!