Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4 éves PHD képzés után mennyi...

4 éves PHD képzés után mennyi esélyem van a versenyszférában? Nem leszek már túlképzett?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és egyszerűen már nem akarok tanulni, dolgozni akarok. Viszont van egy lehetőség, ahol 150+150 ezer forintot kaphatnék. Ez a 300 ezer nagyon vonzó, de tartok tőle, hogy 1. túlképzett leszek és nem találok ezért munkát, 2 ahogy említettem elegem van már a tanulásból és semmi kedvem megint vizsgákra készülni.. Ráadásul ha otthagyom vissza kell fizetnem az ösztöndíjt.

Ti mit tennétek a helyemben? (a doktori cím egyáltalán nem motivál)


2019. márc. 26. 14:00
 1/3 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Hát hogyha Tápiószentdödöllén akarsz majd elhelyezkedni ahol egy TSZ.-en és egy bútorüzemen kívül nincs különösebb munkalehetőség akkor igen - oda túlképzett leszel - kapnál állást, de nem tetszene az ajánlat 32 évnyi tanulás után. Ha Phd alatt sikerül valami jó, innovatív dolgot is publikálnod akkor viszont tied a világ tele jól fizető pozíciókkal (már ha nem magyar nyelv- és irodalomból vagy más kisebb hasznosságú dologból akarsz doktorizni).
2019. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és az a HR-sek szemében milyen, hogy 32 évesen pályakezdő leszek?
2019. márc. 26. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, hogy mindig így gondolkodsz-e, de olvasva téged, szerintem is kár lenne elvégezned a PhD-t. Egyszerűen nem neked való és ezzel nincs is semmi gond. Ha jó fizetésre vágysz akkor a tudományos világ és publikálás nem jó irány. Az meg hogy valamilyen szakmához valami vizsgát kell tenned szerintem ne hátráltasson, ha eljutottál PhD-ig akkor ezek meg se kottyannak, csak egy kis szint felmérés. Én azt mondom menj és próbálj ki új dolgokat, ,,valósítsd meg önmagad".
2019. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!