Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy sikeres...

Mit tehetnék hogy sikeres legyek és jobb életem legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves vagyok, 1 éve végeztem a suliban technikusi szakmával, debrecenben élek és nem tudtam ezzel elhelyezkedni. az elmúlt évben/években rengeteget gondolkodtam hogy mit és hogyan kellene csinálnom, és mit hogy szeretnék csinálni ahhoz hogy lehető legfiatalabban olyan életet teremtsek magamnak amilyet szeretnék. jelenleg 200-250 nettóért dolgozom 12 órába, sok túlórával, eléggé leszívja az életemet.


sokat gondolkoztam az egyetemen de elvetettem, nem szeretnék 4 évet elvesztegetni az életemből úgy hogy közben végig szenvedem és útálom magam közben (nem élek valami jó anyagi környezetben, és eléggé introvertált személyiségem van)


megláttam az alternatív lehetőségeket és döntöttem, angolt tanulok (már társalgási szinten megy) és egy képzést fogok csinálni (fizetős, Gransol nevű cégnél 250k 9hónap) majd cnc programozó/gépkezelő-ként szeretnék dolgozni előbb itthon majd küldöldön. a probléma az hogy hallottam hogy ez a képzés, meg az ilyen okj-s képzések sokszor nem sokat érnek...

kérdem én, ha nem sajnálom rá a pénzt, akkor mit tegyek hogy jobb életet teremtsek magamnak? mit csináljak? nem akarok hosszú évekre tanuló lenni egyetemen, ahol a rossz oktatási rendszer miatt szívok és küszködök.



2019. márc. 24. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakmát válassz, amellyel tudsz maszekolni, például villanyszerelő, víz- gáz- fűtés- és klímaszerelő. És építs fel egy saját vállalkozást.
2019. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
egyértelmű hogy valami ilyesmire gondoltam, amivel lehet maszekolni is, vagy csak szimplán olyan jól keresek hogy még azt se kelljen, csak egyáltalán hol tanuljam meg a szakmát? lásd itt van ez a CNC ami érdekel is és jól is lehet keresni vele, és hajlandó vagyok fizetni is érte, de mi van ha nem tanítanak meg elég jól? én nem akarok 2-3 évre újra középsuliba tanulni, úgy hogy valószínűleg ott sem tanítanának meg rendesen. egyetemet meg már mondtam hogy miért nem
2019. márc. 25. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Írtam üzenetet :


Üdv.

2019. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gépész szakmában gondolkodsz, akkor igazából melósként mindig csomó munkád lesz. A CNC is ilyen, rendszeres a túlóra, ha nagy cégnél vagy akkor még nem is izgalmas mert csak gépkezelés az egész, és lehet hogy 3 műszakban.


Másrészt:


"de mi van ha nem tanítanak meg elég jól?"


Ilyen nincs. Az iskoláktól eleve ne várd azt, hogy mindent megtanítanak. CNC tanfolyamon is megtanítanak 1-2 vezérlőre programozni, alapszintű gépészeti dolgokkal tisztában leszel gyakorlati szinten is, pl. forgácsolási ismeretek, felszerszámozás, szerszámkiválasztás katalógus alapján, gépek karbantartása és üzemeltetése, stb.


Ahhoz, hogy te jó szakember légy, le kell húznod x évet az iparban, és egy rakás szakmai tapasztalatot magadra kell szedned. Nem véletlen, a 30-40 éves tapasztalattal rendelkező szakiktól nagyon sokat lehet tanulni, gyakorlati fogásokat minden, amelyek ugye a tankönyvekben egyébként nincsennek benne.


Egyébként kezdő technikusként a nettó 250 még 12 órában is nagyon jónak számít. Pl. egy kezdő építészmérnök is ennyit keres, pedig ők osztatlan 5 éves egyetemi képzést végeznek.

Hidd el, a bér idővel emelkedni fog. Arra törekedj, hogy minnél több tapasztalatot szerezz, és tanulj az idősebb kollégáktól.

Ha más nem, munkahelyváltással kaphatsz jobb lehetőséget.

2019. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!