Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha középiskolában fel voltamm...

Ha középiskolában fel voltamm mentve testnevelésből, akkor nem lehetek tanító, sem óvónő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén érettségizem, a tanítót és az óvónő szakot jelöltem meg az egyetemen. Fel vagyok mentve tesiből már 2 éve, "gerincferdülés" címszó alatt (egyébként a tanár mocskos, és buktat, csupán azért), így nincs belőle már 2 éve jegyem. Ugyan előtte volt 3 évig, csak a felvin azt olvastam, hogy a felmentés kizáró ok. Ez valóban így van? Ha teljesítem az alkalmassági, akkor sem lehetek tanító? Valamint az sem veszik figyelembe, hogy előtte 3 évig volt jegyem belőle?

2019. ápr. 4. 14:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha az elmúlt 2 évben fel voltál mentve az kizáró ok, igen.
2019. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A középiskola utolsó két évében történő teljes felmentés kizáró ok ezen szakok esetében.
2019. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
19%
Bocsi, hogy offolok, de én tanárnak szeretnék tovább tanulni. Most vagyok 11edikes és bizony egész eddig felmentett voltam és az is maradok. Így nem lehetek irodalom, angol szakos tanár? Ezt nem is tudtam :(
2019. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
#15.45 Nem magyar szakról szólt a kérdés, ne keverd ide! A tanítók és az óvónők munkaköri kötelessége testnevelő foglalkozásokat tartani, ezért van nekik ilyen jellegű alkalmassági vizsgájuk is. A magyartanároknak más a feladatuk, ezért nekik a felvételi vizsgán sem rajzolniuk, sem énekelniük, sem tornázniuk nem kell.
2019. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ohh.. De ha jól teljesítem az alkalmasságit akkor mi a helyzet? Mert jól tudok futni, kislabdát is tudok dobni, szekrényugrás is megy, egyensúlyozás is, és a gimnasztika is. Azért, mert volt egy sz*ros papírom, már nem lehetek az, ami akarok lenni? Ha az orvos kiállít egy papírt, hogy nincs semmi bajom, akkor mi akadálya az egésznek?
2019. ápr. 4. 15:57
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom az, hogy hiányzik két évnyi testnevelés oktatás a tanulmányaidból.
2019. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#15.57 "Kizáró okok: A kondicionális állapotra és a mozgáskoordinációra utaló olyan gyenge teljesítmény,

amely intenzív gyakorlással nem javítható, valamint a középiskolai tanulmányok utolsó két évében

a testnevelés alóli teljes felmentés."

www.kre.hu/tfk/images/TO/TFK_ped_alkvizsga_kov.pdf

Ha annyira le vagy robbanva, hogy két évig semmilyen formában nem tudtál részt venni a testnevelés órákon, hogyan akarsz testnevelés foglalkozásokat tartani? Ha meg jó kondiban vagy, az azt jelenti, hogy csaltál, tehát erkölcsi gondok vannak, ami egy pedagógusnál fokozottan problémás.

2019. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az élet már csak ilyen a tetteinknek következményeik vannak.

Nehezen látom, hogy lehet testnevelésből megbuktatni valakit, de mindvégig meglett volna a lehetőséget, hogy független bizottság előtt ötösre vizsgázzál, és az a jegy kerüljön a bizonyítványodba, akármit csinál a tanár.

2019. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A felmentést az alkalmassági vizsgán nem fogják tudni. Csak ha odaadod a papirt. Ne mond el. Ilyen egyszerű. Úgy sem derül ki. Főleg, ha jól teljesítessz. Amúgy a tesi a legszuksegtelenebb. Alig alig pár óvodába tartanak tesit csak. Általában külsősöket hívnak. Csak a képzésen szopatnak a tési tartassal, de a valóságban úgy is másképp működik.
2019. ápr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Milyen papírt ne adjak neki oda? Konkrétan felmentéses papírom nincs, mivel azt az iskola orvos adta. Orvosi papírom van, amin az áll, hogy min. gerincferdülésem van, ezáltal külön tornára kell járnom.
2019. ápr. 5. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!