Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már alig van...

Mit tegyek, ha már alig van motivációm?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok egyetemen, de csak alapszakon és majd szeretnék mesterre menni.

Nyelvszakra járok, de úgy érzem már szinte semmi motivációm. Ez a félév elég durva volt nekem és még így is van pár hét. Mintha minden hét egy szenvedés lenne.


A tárgyak nagy része nem érdekel.

Szabadon választottat is vettem fel a félévben, az is idegen nyelv, az jól indult de végül nem jött be. Túl nehéz nekem, meg a tanár se jó igazán meg szóval már az is csak egy probléma.

Közben nyelvvizsgáztam is, azzal nem lenne baj amúgy, csak az órákra tanulás meg ilyesmi miatt én már kiégtem.

Meg túlvállaltam magam a félévben.


Úgy érzem, hogy pár nap pihenő segítene a problémán, de erre nincs sajnos lehetőség, pedig nagyon vágynék pár ilyen napra.

Nincs is kivel elutaznom valahova, nincs miből, de nincs is mikor. Legfeljebb nyáron, vagy akkor se.

Nekem viszont most lenne szükségem pihenésre.

Tegnap délután pihentem jobban, akkor jobb lett a kedvem is, de ma megint ugyanolyan semmilyen.


Az érne igazán valamit, ha 3 napra elmehetnék valahova a hegyekbe például vagy valami szép városba, de ezt egyszerűen nem lehet.

Ami olyan hely, hogy 1 nap alatt megjárható, oda se megy velem senki, de amúgy sincs időm se rá.


Egy nagy városban lakok, eddig azzal simán elégedett voltam, ha elmentem a boltba meg pl a cukrászdába, hétköznap találkoztam pl. a barátommal. A barátomnak most is örülök, a cukrászda is jó de már nekem nem elég ez a városban kószálás.


De nem utazhatok sehova.


Főleg idegen nyelvekkel foglalkoztam amúgy, a szabadon választottam is az volt, a főszakom is az, a minorom is az, és még nyelvvizsgázni is most voltam.

Ez egészen idáig érdekelt, de már mint aki totál ki van nyúlva.


2019. ápr. 7. 16:03
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt, hogy idegen nyelvet tanultam minden órán, azt azért írtam, mert már szerintem az is a bajom, hogy jó lenne valami más is... valami tök más témájú óra.


Hogy legyek motivált, mikor ennyire ki vagyok fáradva?

2019. ápr. 7. 16:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Ki vagy nyúlva, pihenj!

Az "úgysem jönne el velem senki" nem érv. Menj egyedül!

2-3 napra biztosan el tudsz menni! (Amúgy is hiába gyötröd otthon magad, ha úgysem haladsz!)

2019. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-3 napra azért nem tudok elmenni, mert a teljes hétvége rámenne és pont most kell majd legtöbbet tanulni.

Jövő héten mondjuk nyelvvizsgázok is, most azért, de utána meg majd jön egyszerre a zhk meg minden.

Meg lehet tdk-ra is megyek majd, csak még nem derült ki, hogy hány pontom lett.


Szóval sokat vállaltam, mint látszik.


:( Amúgy én a legjobban valahova a hegyekbe vágyok, de oda nem könnyű elmenni, kocsival a legjobb, de nem tudok vezetni, meg nem megoldható.

Lehet, hogy Budapest megjárható egy nap alatt, nem ott lakok, szóval nekem az is érdekes lenne, de most időm sincs menni.


A legtöbb hellyel viszont tényleg az a baj, hogy meg se lehet járni egy nap alatt, mert sajnos én csak vonattal tudok menni, és azzal lehetetlen.


Bár amúgy is rossz egyedül :(


Már számolom a heteket, mert már annyira elegem van...

2019. ápr. 7. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor csak ülj otthon, tanulás helyett a GYK-n sajnáltasd magad!
2019. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most miért kell bunkónak lenni? :/


Mindegy, ettől függetlenül köszönöm a tanácsot.

2019. ápr. 7. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!