Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy osztjatok be hasznosan...

Ti hogy osztjatok be hasznosan az időt délután a tanulásra, hogy az tényleg eredményes legyen?

Figyelt kérdés

Esetleg használtok valamilyen alkalmazást? ( ha igen, legyszi írjatok le, hogy melyiket )


Illetve ha valaki tud jön nyelvtanulos és/vagy érettségire gyakorlás alkalmazást, legyszi azt is írja le 🙂


Köszi 🙂



2019. ápr. 10. 16:00
 1/3 anonim válasza:

Elöször is pihenek miután hazaértem a suliból, eszem, bedobok egy kávét vagy ha esetleg több időm van, akkor egy félórás alvást is beiktatok a délutánba. Ezek hidd el, hogy fontosak, sokkal könyebben fog menni utána a tanulás. Aztán én olyan 5-6 fele szoktam elkezdeni a tanulni és megírni a házit. Ha félóránként 10 perces szüneteket tartasz, az is tökéletes, ahogy az időd engedi. A szünetek közben mozogj egy kicsit, frissítsd fel a a vérkeringésed.


Én a Forest app-ot ajánlanám, már ha nem a telefonodon van az anyag, amit tanulni készülsz.


Sikeres tanulást! :)

2019. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most fogok érettségizni ás hát nehéz rávennem magamat a tanulásra. Már kezdek belefáradni ebbe az évbe.


Miután hazaérek pihenek kicsit, kb fél-1 órát ha nem vagyok fáradt, de inkább többet. Ez alatt általában elviszem a kutyámat sétálni, majd nézek egy részt egy sorozatból, zenét hallgatok, ilyesmik.

Aztán tanulom ami éppen kell. Ez most leginkább a biosz és a kémia, mert ezekből emeltezek. De a többi érettségi tárgyra is próbálok készülni, főleg törire.

Alkalmazást nem használok, így azt nem tudok ajánlani.

Nekem személyesen segít a tanulásban ha klasszikus zenét hallgatok. Ha pedig valami gépiesebb dolgot csinálok pl. matek vagy kémia számolós feladatot akár még egy "könnyebb" filmet is szoktam "nézni", amihez nem kell túl sok figyelem. Nem igazán tudom megmagyarázni miért, de nekem tényleg működik. Valahogy segít koncentrálni.

2019. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az any.do szokta megkönnyebbíteni a tanulást. Továbbá még a mateking youtube csatornát tudom ajánlani matematika érettségihez.
2019. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!