Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia BSc-s diplomával jelentk...

Kémia BSc-s diplomával jelentkezhetek Biológia MSc-re?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem felvennének, de nincs értelme...én is ezt csináltam, hogy MSc-re másik szakra mentem, de ezzel lett két fél diplomám...semmire nem jó. Inkább csináld meg a kémia msc-t vagy kezdj új bsc-t de ezt az öszvér megoldást felejtsd el
2019. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Igen tudsz. Ismerősöm környezettannal jött ide bioszra, pedig ők kb. mindent tanultak bsc alatt, de közben semmit sem, semmihez sem értenek. Pótolni kell jó pár kreditet és kész, teljes értékű biológus lesz ő is, úgy, hogy nincs meg az alap tudása.


Elsőhöz hozzászólva: aki nem tudja kihasználni ezt a lehetőséget, az magára vessen. Én is más Msc-re mentem és így 2 diplomám van, ennek köszönhetően 3 hónap munka után vezető pozícióba tettek

2019. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
De pont most írtad le, hogy papíron hiába lesz teljes értékű biológus, mivel kb semmi alap tudása nincs, nem is fog érteni semmihez. Akkor meg hiába a 2 papír.
2019. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igen, de piszkosul nehéz lesz, nincsenek meg az alapjaid.
2019. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Tudása nem lesz meg, de papiron teljes értékű biológus lesz, ugyanúgy, mint aki elvégezte a bsc-t.
2019. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Dehogy lesz az. Szerinted nem látják majd a CV-ben, hogy kémiáról ment bioszra? Egyből ki fog hullani az első szűrőn azokkal szemben, akiknek a bsc-je is biológia.
2019. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy meg nem lesz nehéz. MSc képzésen már le sem szarnak, kiírnak 5-6 tárgy pótlást, azokat valahogy megcsinálod, az MSc tárgyak meg nullák. A gyakorlati tudást és az alapokat a BSc képzés adja, ott sokkal több embert ki is szórnak. Az MSc már csak egy elméleti bővítése a BSc-nek, ami inkább a kutatás-fejlesztésre készít fel, illetve a PhD képzésre.
2019. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Én is bioszról mentem másik szakra, sőt karra. Igen, látják a CV-ben, de kit érdekel? Engem is felvettek élelmiszeriparba vezetőnek, pedig a 2 éves Msc képzés felénél jártam és össz-vissz ennyi gyakorlatom volt benne. Bár mondjuk a biosz szak ezerszer nehezebb volt, de azért csak mást tanultuk, mint az élelmiszermérnökök.


Ez csak annak idegesítő, aki elvégezte a biosz szakot, amin a 90% csúszik min. 1 évet, mert az 5 éves anyagot a gyakorlatokon kívül felesűrítették 3 évbe. Az msc az röhejesen könnyű, simán meg bírja akárki csinálni, így kikerülik a nehezét, és ez idegesítő annak, aki meg megcsinálta

2019. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Ja te vagy az aki mindenhova beírja ezt...amúgy a te két szakod ugyanaz, mivel gondolom nem élelmiszeripari gépészettel foglalkozol, hanem élelmiszerminőséggel ami kb mikrobiológiára épül..
2019. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

Mindenhova? Nyilván.


Tényleg ugyanaz élelmiszeripar és a biológia :D Igen, biológián én elég alaposan tanultam a mikrobiológiát, míg az élelmiszermérnökök gyakorlatilag semmit sem tudnak belőle, így alapból nem is épülhet rá. Gondolom te vagy az, aki mindenhova idétlenségeket írogat

2019. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!