Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája volt ez?

Kinek a hibája volt ez?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztus végén volt alkalmasságim. Közlekedésgépész szakra jelentkeztem, hiszen egyedül ez tetszett. Nekem eddig még senki nem mondta, hogy lány nem lehet ezen a szakon, ezért fogalmam sem volt róla. Nem volt feltüntetve a suli oldalán és az első ofő órán sem hangzott el. Lényegében senki nem mondta nekem egészen augusztus végéig. Elmentünk Budapestre azért a nyomorult alkalmasságiért, ahol közölte az orvos, hogy lányokat nem vesznek fel a képzésre. Nagyon megtörtem, hiszen ez volt az egyetlen dolog ami tetszett, és pár nappal iskolakezdés előtt fogalmam sem volt, hogy hova fogok járni. Anyukám nagyon dühös lett ez miatt, és beszélt az igazgatónővel, hogy mégis ez hogyan történhetett meg. Kezdetben az igazgatónő kedves és segítőkész volt, megengedte, hogy ennek ellenére elvégezzem az évem, de amikor a MÁV szerződést kötött a fiú osztálytársaimmal velem pedig a nemem miatt nem, akkor áthelyezett másik szakra, mert azt gondolta majd megszeretem. Sajnos nem lett igaza, mert az informatika mindig távol állt tőlem, sose kötött le és még csak nem is érdekel. Egy évemet sikerült elpazarolni ezeknek az embereknek köszönhetően, akik az idő előrehaladtával csak jobban azt éreztették velem, hogy kevesebb vagyok a nemem miatt. Szerintük én hibáztam a szak kiválasztásakor, és a szüleim amiért megengedeték, ugyanis többször is számon kérték őket, hogy minek akarták megengedni a lányuknak. Végülis akkor ki hibázott?
2019. ápr. 14. 08:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igazán értelmes vagy kedves utolsó!
2019. ápr. 14. 10:58
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
49-es csak egy hímsoviniszta troll. Ha az ilyeneknek állna a világ, a nők még mindig nem lehetnének lelkészek, katonák, tűzoltók (igen: normális országban a nők lehetnek tengerészgyalogosok és tűzoltók is); nem hordhatnának nadrágot, sőt, nem vezethetnének autót. Mindezeket bátor nők kiállása tette lehetővé. Neked sincs okod félni, az igazság és a jog a te oldaladon áll Kérdező!
2019. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm, örülök, hogy észrevetted, igen ÉN az vagyok.

Sajnálom hogy te és szüleid nem voltak azok. Nem ti vagytok az elsők sem az utolsók (sajnos).

2019. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

49% a te filozófiád rontja a társadalom hatékonyságát, akárcsak például a korrupció, mivel torzítja a versenyt. Konkrétan kizárod az emberiség 50%-át abból, hogy feltaláló, mérnök stb. legyen, márpedig a kutatások alapján az általad elnyomni kívánt 50% nem marad alul semmiben, a fizikai erőt kivéve a fajtádtól. Szerencsére az ilyen szexista hozzáállás halálra van ítélve a testi erő jelentőségének csökkenésével, és az intelligencia (amelyből neked láthatólag nem mért bőkezűen Isten vagy a természet) jelentőségének növekedésével.


Mondjuk érthető a félelmed, hiszen te tuttira veszélyeztetve vagy a nálad értelmesebb munkaerőtől – érthető, hogy ki akarod szorítani a konkurenciát. Esetleg a párkapcsolatok se jönnek össze, és így szorult beléd némi plusz agresszió, amely alacsony IQ-val kombinálva elvezet a hímsoviniszta egyed egy tipikus példányához.

2019. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Drága 49%-os válaszoló! Hogy te mekkora gyökér vagy. Szóval szerinted teljesen oké volt az, hogy 15 évesen ilyen mértékben megtapasztaltam, hogy nőként sosem lesz annyi jogom mint egy férfinak? Szerintem egyáltalán nem oké. És bármennyire szeretnéd, hogy igazad legyen nagyon nincs. Írtam privátban hátha az apró agyad feldolgozza amit mondok, de úgy tűnik még mindig te vagy az egyetlen, aki nem értette meg a kérdésem. Igazán értelmes vagy felnőtt létedre! Gratulálok!
2019. ápr. 14. 12:33
 16/18 anonim ***** válasza:

Az iskola hibája volt. Már a felvételi tájékoztatóban jelezniük kellett volna, hogy a szakra lányokat nem vesznek fel. De ha ezt már nem tették meg, akkor a felvételikor ki kellett volna derülnie számukra, hogy ha alkalmas vagy is EGÉSZSÉGÜGYILEG, akkor sem tudnak felvenni.


Másrészt igen, ti is hibásak vagytok abban, hogy augusztusban, amikor kiderült ez az egész, gyorsan érdeklődnie kellett volna a szüleidnek a környékbeli iskoláknál, elmondani, miért kerültél ebbe a helyzetbe és igazgatói döntés alapján felvetetni magad egy másik suliba.


Igen, ezt az ügyet simán tovább lehet vinni (érdemes is), de azért akkor is magatokba is kellene néznetek egy kicsit!

2019. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, semmi más nem érdekelt ezen kívül és alig egy héttel iskolakezdés előtt nem tudtam mit csináljak. Elmentünk más iskolát is megnézni, de ott olyan körülmények voltak, ahová nem szívesen jártam volna...
2019. ápr. 14. 12:46
 18/18 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, el kellene fogadni, hogy ha a leendő munkaadód nem hajlandó alkalmazni, akkor te hiába szajkózod, hogy semmi más nem érdekel.

És igen, ki kellene verni a balhét, de eredménye nem lesz, mert ráerőszakolhatod magad ugyan a MÁV-ra, de ha fel is vesznek, ha be akarják bizonyítani, hogy alkalmatlan vagy, akkor be is fogják tudni bizonyítani.


Szívás, de ez van.

Az élet igazságtalan.

Lehet a szél ellen ..., csak nem mindg érdemes. MAGADNAK ártasz a legtöbbet azzal, ha nem lépsz tovább.


Én kiverném a balhét, kérnék kártérítést, bocsánatkérést stb., de átjelentkeznék máshová. Olyan nincs, hogy semmi más nem érdekel. Pl. gépészmérnök is simán lehetsz.

2019. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!