Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam. Menyjek pótvizsgára?

Megbuktam. Menyjek pótvizsgára?

Figyelt kérdés

Felvidékről származom.


Utolsó érettségi évben vagyok, és máma feleltem szlovák nyelvből, és nem tudtam semmit. Érettségi tantárgy a szlovák nyelv. Azt mondta, hogy pótvizsgára küld engem augusztusban, és hogy szeptemberben fogok érettségezni.


Fizikából odaadta a 4-est a három 5-ből, és egy 1-ből. Szlovákos tanár pedig odaadta az 5-t. Még holnap iskolaban vagyunk, de már azt mondta, hogy augusztusban megyek pótvizsgára. Anyámék nem fognak engedni pótvizsgára ahogy őket ismerem. Az egyik osztálytársam máma megkapta a 3 helyett a 4-est mert nem tudott semmit.


Akkor van még esélyem holnap? Mert azt mondta, nem enged tovább, de én már kezdem feladni komolyan mondom. Ez már sok.



Mit tegyek? Kár lenne abbahagyni, de én már nem bírom ezt a terhet. Ha augusztusban mennék pótvizsgára, és szeptemberben érettségezni, akkor már most beléphetek állandó munkahelyre és dolgozhatok.


Adjatok tanácsot kérlek.


2019. ápr. 15. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Figyelj! Mindenképp le kell érettségizned!!! Anélkül nem mész semmire az életben! Mi az hogy anyádék nem fognak engedni pótvizsgázni?, Ez komoly? Ne csináld már! próbálj beszélni a tanárral és nagyon nagyon készülj fel!! Egy nyomorék jobb jegyet amivel nem buksz meg nem olyan nehéz szerezni. Szedd össze magad!! Sok sikert drukkolok!!
2019. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Menj, mindenképpen! (Amúgy tök cuki a szlovákos megfogalmazás, odaadta a 4-est, hát meg kell téged zabálni :D)


A vizsgán csinálj úgy, mintha tudnád, ha nem tudsz semmit, akkor ha a tanár mond valamit, bólogass, mintha tudtad volna, csak épp nem jutott az eszedbe. Nekem volt egy osztálytársnőm, aki soha nem tudott semmit, de ezzel a módszerrel mindig megkapta a kettest! sok sikert!

2019. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
09:11 Igen nem fognak engedni, mert azt mondják állandóan, minek lesz az érettségi, úgyse fogod vinni semmire. Hogy már régen dolgozhatnék ha nem mentem volna 2 évi érettségire. Már egyszer voltam pótvizsgán fizikából, semmit nem tudtam, és odaadta a 4-est. A szlovák tanárnőt mindenképp megkérem holnap, hogy le-i felelhetnék. Ha neadjisten nem, akkor fogom magam és lelépek suliból. Kár lenne igazán, de nem nagyon szeretnék elmenni pótvizsgára augusztusban és szeptemberben érettségezni. Köszönöm szépen. Nagyon félek.
2019. ápr. 15. 09:22
 4/11 A kérdező kommentje:
09:18: Igyekszem helyesen fogalmazni. Én így csinálom mindig, bólogatok ha nem is tudom, de csinálom, mintha tudnám, mintha érdekelne a dolog, de ennél ez most nem jött be. Pótvizsgára nem nagyon szeretnék menni. Olyan botrány lesz otthon megint.
2019. ápr. 15. 09:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el pótvizsgára. Magadnak tanulsz, nem a szüleidnek. Azért, hogy neked jobb legyen, szebb jövőd legyen. Nem tudom ott hogy van, itt Magyarországon ha egy tárgyból megbuksz, a többiből attól még érettségizhetsz, majd ha a pótvizsgán átmentél, ősszel elég csak azt az egy tárgyat. De ha ez felétek nem így van, akkor se add fel.
2019. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
09:34: Itt ha megbukok egy tantárgyból mehetek még pótviszgára de ez érettségi tantárgy a szlovák érted? Ha el is megyek pótvizsgára augusztusban és leteszem, akkor még vár a következő vizsga az érettségi. Nem tudom, mit tegyek. Otthon megint nagy botrány lesz, hogy nem megyek pótvizsgára, megyek dolgozni! Már mehetek dolgozni.
2019. ápr. 15. 09:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Na beszéltem a tanárnővel, és azt mondta, hogy nem! Hogy augusztusban megyek pótvizsgára, és szeptemberben megyek érettségezni. Megőrülök.
2019. ápr. 15. 10:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne aggódj ennyire. Menj el a pótvizsgára és az érettségire utána. Neked is jobb lesz. A zsarolás meg ne érdekeljen.
2019. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsànat ha kicsit durva leszek, de most mérges lettem. Csak azért tönkretennéd a SAJÁT jövőd, mert a szüleid azt mondjàk úgyse érsz el semmit. Nézd ha leteszed az érettségit 2 lehetőség van: vagy elérsz valamit vagy nem. Most oké, elmész dolgozni, de ha pl. 15 év múlva azt mondod te nem akarsz alja munkàt végezni mi lesz? Tanulhatsz mindent újra (ha le akarod tenni az érettségit), hogy egyàltalàn szóba àlljanak veled. És ez 10-15 év kihagyàs utsn nem biztis hogy könnyű lesz. Ez a te jövőd, nem a szüleidé. És az hogy a fizika vagy a szlovàk nem megy..ha épp sikerül az érettségi akkor is ott van a kezedben. Utàna még mindig koncentràlhatsz arra ami érdekel.
2019. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

10:28: De tudod, míg a szüleimnél lakom, azt kell csinálnom amit ők mondanak.


10:39: Egyrészt ezért is, másrészt, fognak lázadni, hogy megint megbuktam, hogy nem mész pótvizsgára. És ha azt mondják, hogy nem, nem tehetek ez ellen semmit. Kár lenne ott hagyni, de most vedd úgy 5 hónap áll előttem, muszáj melót keresnem, otthon nem lehetek. Csak igen ki kell használni összes esélyt amit az élet ad, de most milyen munkát találják magamnak? 5 hónap múlva fogok erettsegezni. Otthon nem lehetek !!!

2019. ápr. 15. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!