Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó taktika az, ha történelem...

Jó taktika az, ha történelem érettségi hosszú esszéjére csak az 1848 előtti időszakból készülök fel nagyon alaposan?

Figyelt kérdés

Még mielőtt elkezdenétek savazni, a négy év alatt rendesen tanultam ( kivéve első osztályt, mert akkor hozzá kellett szoknom a magasabb elvárásokhoz) és nagyrészt 5-ös voltam töriből. VISZONT... én sokkal inkább reál beállítottságú ember vagyok mint humán. Matekot, fizikát, kémiát és szakmai tantárgyakat egész nap megállás nélkül képes vagyok tanulni és meg is ragad minden, nem felejtem el, de a történelem meg egyszerűen olyan mintha a négy év alatt nem tanultam volna semmit. Persze emlékszem sok mindenre, de hosszú esszében min. 400 szót biztos nem tudnék írni.. :C

A felvételi tantárgyam is egyetemre matek + szakmai szóval... 100 többletpontom is van már, de félek, hogy ez hiába van ha elrontom a történelem érettségim. :c Szerintetek ez jó taktika vagy inkább készüljek továbbra is ahogy csak lehet?



#matek-töri-érettségi-taktika-tanulás
2019. ápr. 23. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, én is így csináltam két éve mikor bejött. Csak 48 előttit tanultam, 31/33 lett, a kis esszével meg úgy voltam hogy amit adnak, valszeg ki tudom szedni az atlaszból a pontok nagyobb részét, és sikerült is 14/17-re ha jól emlékszem, végül 87% lett a közép törim :) Jó taktika, ráadásul a 48 előttiek könnyebbek és érthetőbbek, a 48 utániak szarok. Azóta gyógyszerészeten tanulok. Sok sikert! :D
2019. ápr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!