Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy nem vesznek fel...

Létezik, hogy nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem 5 tantárgyból, idén hozzájuk kapcsolódik a fizika, amit idén csinálok. Orvosira készülök. Az első 3 helyen azt jelöltem, utana gyógyszerészeti, pszicho. A pszichora tavaly elég lett volna a pontszámom, de nem jelöltem. A kérdésem az, hogy lehetséges, hogyha elrontom az idei érettségit, hogy sehova se vesznek fel, hiszen hiaba élerném a pszicho ponthatárát, de nem elsőnek jelöltem?
2019. ápr. 23. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Oda vesznek fel, ahol először eléred a ponthatárt. Ha ez a 3. helyen jelölt szak, akkor oda.
2019. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogyha csak a pszicho ponthatárát érem el, a többiről lecsúszok akkor mi a helyzet? Mert h a pszicho nekem 5. Helyen van, és úgy tudom, hogy azok elsőbbséget élveznek akik korábban jelölték.
2019. ápr. 23. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem élveznek elsőbbséget azok, akik korábban jelölték. Ha neked több pontod van, téged fognak felvenni.
2019. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam,már azt hittem, hogy nem vesznek fel sehova, hiába 'szereztem' tavaly 455 pontot.. Legalább a pszicho esélyes. köszönöm szépen 😊
2019. ápr. 23. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a sorrend semmit nem számít. Addig futtatják az algoritmusokat és állítják sorba az embereket amíg mindenki a helyére nem kerül.

Ha neked 15 ponttal több van mint Katikának akkor téged vesznek fel nem pedig őt, hiába ő elsőnek jelölte meg.


Én úgy tudom elképzelni a felvételi eljárást, hogy sorba rendezik az összes jelentkezőt sorrendtől függetlenül majd húznak egy határt a felvehető limitnél. Aki ebbe beleesik és első helyre jelölte az adott kart az instant felvételt nyer és ezzel együtt kiesik más listából. Ez egy pár ember a többszáz jelentkezőből.

És ezt ismétli a rendszer, újra és újra.

2019. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!