Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amerikában lehet menni úgy...

Amerikában lehet menni úgy egyetemre hogy az ember nem állampolgár?

Figyelt kérdés
Most ezt úgy értem hogy nem magyarországról kaptam egy ösztöndíjat és mehetek ki tanulni, hanem kimegyek (ezután az állampolgárság felé is irányulnék), és bemegyek az egyik egyetemre hogy jelentkezni szeretnék, és akkor felvesznek? (Persze úgy értem hogy átmegyek a felvételin). Szóval nem kell állampolgárnak lenni ahhoz hogy én ott tanulhassak? Nekem nem kell magyar diploma.
2010. júl. 5. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Teneked van fogalmad mennyibe kerül az oktatás? Állampolgárnak nem kell lenni hiszen én is ott végeztem de már nagyon régen. Viszont állampolgárságot azért mert ott tanulsz nem kapsz. Nem tudom most mi a feltétel.
2010. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy azért kapjak állampolgárságot mert ott tanulok, dehogy. Én azt mondom hogy leérettségizem, és nem elmegyek az ELTE-re és hátha kapok egy ösztöndíjat és akkor kimegyek egy időre, nem. Én ki szeretnék menni, és ott kezdeni és befejezni az iskolát, mert le akarok ott telepedni. Csak nem akarok 5-10 évet veszíteni az életemből, amíg megkapom az állampolgárságot és akkor kezdem el a hosszadalmas eljárást hogy ügyvéd lehessek. Amúgy pontosan nem, de tudom hogy ki&asszott drága.
2010. júl. 5. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg látatlanban is állíthatom hogy ott is túltelített a jogi pálya.
2010. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom :S:S de óvódáskorom óta ügyvéd szeretnék lenni, és más szakmában nem tudom elképzelni magam... :S :(
2010. júl. 5. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, igen, ha megfizeted, Mint mindenhol máshol a világon.
2010. júl. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kapcsolatok nélkül nem fogsz tudni semmit sem kezdeni jogi diplomával.
2010. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de iszonyú sok pénzbe kerül. Egy barátnőm kinn kezdni az egyetemet szeptembertől, és ő még egészen "olcsón" megússza, "csak" 3 millió forint a tandíja FÉLÉVENTE. De miért nem szeretnél itthon ügyvéd lenni? Ugyanolyan telített a szakma kinn is, és kapcsolatok nélkül max. kávét főzhetsz egy ügyvédnek.
2010. aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

itthon ismersz mindenkit, biztos vannak kapcsolataid, stb. itt és usában is telített a jogi pálya, de itthon lenne arra esélyed hogy a kapcsolataidat felhasználva kialakíthass magadnak 1 kört.

kint nincs!

2010. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez sokaknak nem tetszik, de én nem szeretnék itt lakni, nekem nem tetszik az itteni élet, itt nehezebb élni mint ott. Amúgy kemény a féléventi 3 millió.. még fontolóra veszem.
2010. aug. 11. 22:24
 10/10 A kérdező kommentje:
De mit tanul a bnőd? Jogot?
2010. aug. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!